HomeDom i WnętrzeTechnorattanowe meble na taras – niekwestionowany hit w modnych ogrodach

Technorattanowe meble na taras – niekwestionowany hit w modnych ogrodach

Technorattanowe meble na taras – niekwestionowany hit w modnych ogrodach

Pomimo, że meble na taras z technorattanu szturmem opanowały prywatne ogrody i zewnętrzne przestrzenie publiczne już jakiś czas temu, to moda na wyplatane krzesła, huśtawki i kanapy zdaje się nie mieć końca. Jakie czynniki składają się na tak wielką popularność technorattanowego umeblowania? Sprawdź!

Czym jest technorattan?

Inspiracją do stworzenia technorattanu był rattan – naturalna substancja pozyskiwana z giętkich pni azjatyckich palm rotangowych, od wieków wykorzystywana w meblarstwie na całym świecie. Technolodzy szukali sposobu, aby zachować naturalny charakter surowca, ale wzbogacić go o walory funkcjonalne. Efektem ich prac jest technorattan – syntetyczny materiał o zwartej, nieporowatej strukturze. W przeciwieństwie do swojego pierwowzoru, technorattan jest niemal niezniszczalny dla czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, promieniowanie UV i skrajne temperatury. Co ważne, technorattan jest materiałem ekologicznym (podczas jego produkcji nie uwalniają się żadne szkodliwe substancje). Meble na taras mogą wiernie służyć w ogrodzie przeszło 20 lat. Po tym okresie mogą być poddane recyklingowi.

Za co kochamy meble na taras z technorattanu?

Meble na taras wyplatane z technorattanu w mistrzowski sposób łączą w sobie walory estetyczne i użytkowe. W katalogach czołowych producentów znajdziesz nie tylko klasyczne zestawy składające się ze stołu i krzeseł, ale również luksusowe kanapy o modułowej budowie, designerskie huśtawki w nietypowych kształtach czy ciekawe dekoracje. Możesz zapomnieć o kłopotliwej impregnacji i zabezpieczaniu mebli poza sezonem – meble mogą przezimować na zewnątrz, a jedyne, co musisz zrobić, aby powierzchnia przez długie lata prezentowała się nienagannie, to raz na jakiś czas przetrzeć ją miękką, mokrą ściereczką.

dev@dinusiek.pl