HomeZdrowie i UrodaTrenuj na siłowni, ale z głową

Trenuj na siłowni, ale z głową

Trenuj na siłowni, ale z głową

Jeszcze kilkanaście lat temu kobiety były przekonane, że trening siłowy nie jest dla nich odpowiedni. Sądzono, że po ćwiczeniach na siłowni kobiety utracą swoją kobiecość, a ich sylwetka będzie przypominać raczej ciało mężczyzny. Dzisiaj wiadomo już, że takie przekonanie nijak ma się do rzeczywistości. Panie na siłowni pojawiają się coraz częściej, dbając o to, aby ich ciało było nie tylko szczupłe, ale również ładnie wyrzeźbione. Podczas treningu na siłowni trzeba jednak pamiętać o kilku prostych zasadach.

Tylko regularne ćwiczenia

Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z tego, że efekty przyniosą jedynie regularne ćwiczenia. Panie pojawiające się na siłowni raz na jakiś czas od niechcenia mogą zapomnieć o ładnej sylwetce. Ciało będzie szczupłe i umięśnione tylko wtedy, kiedy trening będzie zaplanowany, będzie odbywał się regularnie, z odpowiednią intensywnością i właściwym obciążeniem. Jeżeli nie wiesz, jak często powinnaś pojawiać się na siłowni i jak ciężkie ciężary podnosić, warto poradzić się trenera, który powinien być do dyspozycji klientów na każdej szanującej się siłowni.
Układając trening, trzeba również zrobić wszystko, aby nie odbił się on negatywnie na naszym zdrowiu. Dlatego trzeba pamiętać, że zawsze wykonujemy ćwiczenia angażujące duże grupy mięśni przed tymi, które angażują tylko mocno wyizolowane grupy. Dokładnie tak samo jest, jeśli chodzi o ćwiczenia na stawy. W tym wypadku również najpierw wykonuje się ćwiczenia angażujące kilka stawów, a dopiero później takie, które zmuszają do wysiłku jedynie konkretne stawy.
Więcej na artisclub.pl

Tags

dev@dinusiek.pl