HomeDom i WnętrzeUrządzamy przytulną sypialnię

Urządzamy przytulną sypialnię

Urządzamy przytulną sypialnię

Długi sen oraz odpoczynek są najlepszym sposobem na zachowanie dobrego zdrowia przez długie lata. Podczas snu nasz organizm regeneruje się, może samodzielnie walczyć z infekcjami i drobnoustrojami. Warto zadbać o to, aby nasza sypialnia była miejscem dopasowanym do naszych potrzeb. Meble i dodatki nie powinny być wybierane przypadkowo. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na łóżko. Jakie wybrać?

Nowoczesne łóżka z litego drewna

Obecnie w sklepach meblowych stacjonarnych i internetowych znajdziemy tysiące propozycji łóżek z wewnętrznymi skrzyniami, zagłówkami, półautomatycznymi stelażami. Zdecydowana większość tworzona jest z desek meblowych, jednak materiał ten nie jest trwały. Deski meblowe, w których wnętrzu znajdują się elementy drewniane, są podatne na wyginanie, odkształcanie, działanie wody. Zdecydowanie lepszym wyborem jest wybór łóżek drewnianych do sypialni tworzonych z litego drewna.

Lite drewno – co warto o nim wiedzieć?

Meble z litego drewna to nie nowość – znane są od dawna. Dzisiaj jednak zyskują nowy design i sprawiają, że pomieszczenie nabiera wyjątkowego charakteru. Wykorzystanie litego drewna pozwoliło na uzyskanie nie tylko eleganckiego mebla, ale także produktu odpornego na ścieranie, wnikanie brudu, działanie wilgoci. Zanim jednak drewno trafi do pracowni stolarskich musi być odpowiednio selekcjonowane – odrzucane są bele posiadające sęki czy skazy. Ważne jest także to, aby zostało skutecznie wysuszone: dzięki temu klienci mogą mieć pewność, że w przyszłości nie pojawi się na nim pleśń.

Jakie meble drewniane zaproponuje nam producent?

Przede wszystkim są to łóżka z drewna oparte na ramie czy też skrzyni. Wewnątrz znajdziemy dość miejsca na pościel czy ubrania. Inne udogodnienia to np. tapicerowane zagłówki. Z litego drewna tworzy się także toaletki, szafy, komody czy niewielkie szafki nocne.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

dev@dinusiek.pl