HomeZdrowie i UrodaUrządzanie łazienki

Urządzanie łazienki

Urządzanie łazienki

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu i mieszkaniu. Urządzenie jej często nie należy jednak do najłatwiejszych. Co prawda każdy bez problemu wskazuje elementy, które muszą się w niej znaleźć, ale często problemem jest niewielki metraż, w którym trzeba wszystko zmieścić. Od czego powinniśmy zacząć proces urządzania łazienki?

Prysznic czy wanna

Jedną z pierwszych decyzji, jakie musimy podjąć jest ustalenie, czy w naszej łazience będzie stał prysznic czy wanna. Każde z tych rozwiązań ma zarówno wady, jak i zalety.
Rozwiązaniem pozwalającym na zaoszczędzenie nieco cennej przestrzeni jest kabina prysznicowa. W wannie mamy jednak możliwość zrelaksowania się w pachnącej kąpieli. Jeśli lubimy ten rodzaj odpoczynku, nie rezygnujmy z niego zbyt pochopnie.

Baterie łazienkowe

W każdej łazience muszą znaleźć się również baterie łazienkowe – lazienki-szydlowski.pl w umywalce oraz w wannie czy pod prysznicem. Szczególnie ważny jest wybór baterii łazienkowych montowanych w umywalkach. Zadbajmy, aby nie była ona zbyt niska, jeśli potrzebujemy napełnić czasem większą miskę wodą.
Baterie powinny również pasować stylem do całej łazienki – jeśli jest ona nowoczesna, nie inwestujmy w baterię stylizowaną na zabytkową.

Pralka

Dość dużym sprzętem, który zazwyczaj również umieszczamy w łazience jest pralka. W połączeniu z koszem na brudną bieliznę tworzą spory gabarytowo duet.
Jeśli zatem naszym domowych problemem jest bardzo niewielka łazienka, pomyślmy, czy znajdziemy miejsce dla pralki w innym pomieszczeniu. Czasami jest to kotłownia, czasem kuchnia – takie miejsce, w którym można podłączyć pralkę. Kosz na brudną bieliznę może natomiast stać w sypialni.

Wentylacja

W łazience niezwykle ważna jest również odpowiednia wentylacja. W tym pomieszczeniu używa się bardzo dużo wody, często jest wilgotno i jeśli nie zadbamy o dobre wietrzenie i wentylowanie, może stworzyć się pleśń. Mądrze rozmieszczone wentylatory i okna są zatem bardzo istotnym elementem w procesie planowania zagospodarowania łazienki.

dev@dinusiek.pl