HomeDom i WnętrzeUrządzanie własnych czterech kątów

Urządzanie własnych czterech kątów

Urządzanie własnych czterech kątów

Decydowanie o wyglądzie wnętrza, wybieranie mebli, kolorów ścian i dodatków nie zawsze należy do prostych i przyjemnych procesów. Często jest wręcz przeciwnie – wyposażanie wnętrz jest skomplikowane i napotykamy na swojej drodze wiele trudności. Co zrobić, aby jak najbardziej ułatwić sobie ten proces i aby nie kojarzył nam się on z męką i udręką?

Poszukiwania inspiracji

Urządzanie wnętrza często jest trudne dlatego, że nie mamy dobrych pomysłów na zagospodarowanie kolejnych pomieszczeń. Jeśli nie jesteśmy architektami wnętrz, szybko może zabraknąć nam idei na planowanie kolejnych detali i elementów.
Nie pozostaje nam wówczas nic innego jak poszukiwanie inspiracji. Gdzie możemy to zrobić? Istną kopalnią pomysłów jest internet. Warto korzystać ze specjalistycznych stron i serwisów, zajmujących się stricte urządzaniem wnętrz. Wpiszmy w wyszukiwarkę internetową na przykład „wyposażenie wnętrz – Barokko”, trafimy wówczas na jeden z takich portali.
Dobrym źródłem inspiracji są również magazyny i gazety wnętrzarskie. Znajdziemy tam niezwykle wiele współczesnych trendów.
Co jeszcze może stać się dla nas źródłem pomysłów na wyposażenie naszego domu? Oczywiście, inne domy. Będąc u znajomych, przyjrzyjmy się rozwiązaniom, jakie zastosowali u siebie w mieszkaniu – być może część z nich spodoba nam się na tyle, że będziemy chcieli je również zastosować w swoim domu.

Architekt wnętrz

Być może nie mamy głowy, możliwości albo czasu na samodzielne szukanie inspiracji w internecie czy specjalistycznej prasie. W takim wypadku powierzmy się profesjonaliście.
Architekt wnętrz, którego wynajmiemy, może podać nam gotowy projekt każdego z pomieszczeń w naszym domu. Możemy wcześniej ustalić, jaki styl jest nam najbliższy. Architektom zależy natomiast na tym, aby atrakcyjne rozwiązania estetyczne były jednocześnie praktyczne i funkcjonalne, żeby w domu lub mieszkaniu po prostu dobrze, wygodnie się mieszkało.

Obserwacje

Poszukiwanie inspiracji może trwać krótko, jeśli mamy niewiele czasu na urządzenie czterech kątów albo bardzo długo, jeżeli dopiero powoli przymierzamy się do urządzania naszego mieszkania. Jeśli jesteśmy w tej drugiej sytuacji, wykorzystajmy każdą chwilę na dokonywanie nowych mieszkaniowych obserwacji.
Co warto konkretnie zrobić? Po wejściu do nieznanego, nowego mieszkania, na przykład do nowo poznanego znajomego, skupmy się na naszym pierwszym wrażeniu, jakie towarzyszy nam po przekroczeniu progu. Czy jest pozytywne? Czy dobrze czujemy się w tym wnętrzu? Warto notować tego typu obserwacje.
Materiały do artykułu dostarczyła firma wyposażenie wnętrz – Barokko.

dev@dinusiek.pl