HomeZdrowie i UrodaW jaki sposób wykonać dobry manicure i pedicure?

W jaki sposób wykonać dobry manicure i pedicure?

W jaki sposób wykonać dobry manicure i pedicure?

Idealny manicure jest marzeniem bardzo wielu kobiet. Warto pamiętać, iż aby wykonać go idealnie, powinniśmy dużą uwagę zwrócić na wiele istotnych rzeczy. Zatem o czym powinniśmy pamiętać wykonując manicure i pedicure?

Idealny manicure pedicure marzeniem wielu kobiet

Zadbane paznokcie świadczą przede wszystkim o nas. Bardzo wiele osób ocenia drugą osobę właśnie na podstawie wyglądu, a przede wszystkim dłoni. Niezależnie od pracy jaką wykonujemy, powinnyśmy o nie zadbać, ponieważ są wizytówką każdej kobiety.
Warto pamiętać, iż zadbane paznokcie wcale nie muszą być bardzo długie oraz bogato zdobione. Nie musimy także systematycznie udawać się do kosmetyczki na różnego rodzaju manicure’y i pedicure’y. Warto wiedzieć, iż o swoje paznokcie możemy także zadbać w zaciszu domowym. Jednak jak to zrobić?

Przede wszystkim dobre kosmetyki

Zanim zaczniemy pracę nad naszymi dłońmi, powinniśmy dokładnie zastanowić się, jakich kosmetyków w tym celu chcemy użyć. Jeżeli zależy nam na rzeczywiście oszałamiającym efekcie, powinniśmy zainwestować w nieco droższe produkty lub te ze średniej półki.
Niestety manicure’y i pedicure’y mogą nie udać się, w przypadku gdy użyjemy do tego kosmetyków złej jakości. Warto przede wszystkim zainwestować w dobre lakiery, ponieważ to od nich zależy cały efekt. Nie możemy zapominać także o specjalny peelingu do dłoni i kremie do usuwania skórek, jak również o szklanych pilnikach do paznokci.

Dokładnie przygotowane paznokcie

Jeżeli już zebrałyśmy niezbędne kosmetyki, powinniśmy przed nałożeniem lakieru dokładnie przygotować swoje paznokcie. Płytka powinna być osuszona, skórki usunięte i paznokcie opiłowane.
Dopiero teraz możemy przystąpić do nakładania lakieru. Najlepiej rozpocząć od nałożenia specjalnej bazy, a dopiero później nakładamy dwie warstwy lakieru i utwardzacz.
Marzeniem bardzo wielu kobiet jest doskonały manicure. Manicure pedicure stały się teraz bardzo popularne. Warto pamiętać, iż każda z nas może doskonale pomalować paznokcie. Należy tylko pamiętać o dokładnym wyborze kosmetyków oraz o odpowiednim przygotowaniu płytki paznokciowej.
Tekst powsta we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

dev@dinusiek.pl