HomeTurystykaW poszukiwaniu idealnego miejsca do wypoczynku!

W poszukiwaniu idealnego miejsca do wypoczynku!

W poszukiwaniu idealnego miejsca do wypoczynku!

Mieszkańcy Warszawy coraz chętnie wyjeżdżają za miasto w poszukiwaniu ciszy i spokoju w czasie weekendu. Najczęściej odwiedzanym miejscem w okolicy jest bez wątpienia Zalew Zegrzyński, który już od lat 60. stanowił jedno z ulubionych miejsc na weekendowy wypoczynek. Olbrzymi zalew pozwala na aktywne spędzanie czasu: żeglowanie, pływanie. Co jeszcze możemy robić poza miastem?

Co robić nad wodą?

Zalew Zegrzyński to olbrzymi zbiornik wodny, który cieszy się wielką popularnością szczególnie latem. W okresie letnim dookoła zalewu znajdziemy wiele pól namiotowych i prywatnych kwater, jak również punktów gastronomicznych czy wypożyczalni sprzętu sportowego.
Wypoczynek nad jeziorem to idealny sposób na spędzenia czasu z bliskimi – dzieci będą mogły pooddychać świeżym powietrzem, a dodatkowo oderwą się od monitorów telefonów komórkowych oraz komputerów.
Poza leżeniem na plaży możliwe jest również korzystanie z licznych ścieżek rowerowych, ciągnących się dookoła jeziora. Warto wybrać się również na pieszy spacer i podziwiać dziką przyrodę.
Gdzie się zatrzymać? Poza wspomnianymi pensjonatami warto sprawdzić noclegi w Jachrance. W tej malowniczej miejscowości znajdziemy wiele interesujących hoteli z wyjątkowymi ofertami dla weekendowych gości.

dev@dinusiek.pl