HomeTurystykaWakacje w pojedynkę – dlaczego warto?

Wakacje w pojedynkę – dlaczego warto?

Wakacje w pojedynkę – dlaczego warto?

Gdy mamy rodzinę bądź partnera wakacyjne planowanie bardzo często zamienia się w batalię, szczególnie gdy ty chciałabyś poopalać się na plaży i spokojnie pić drinki z palemką, a jemu marzy się męski wypad na ryby. Jak to pogodzić? Nie da się ukryć, to nie takie proste jakby mogło się nam wydawać. Oczywiście możemy osiągnąć kompromis, ale często skutkuje on tym, że żadna ze stron nie jest zadowolona. Co zatem zrobić w takiej sytuacji?

Gdy kompromis nie zawsze jest wyjściem

Do wyboru zostaje ci tylko wspomniany kompromis albo spędzenie wakacji osobno. Brzmi to dla ciebie strasznie? Nim zupełnie odrzucisz tę myśl, zastanów się nad jej pozytywnymi skutkami. Po pierwsze spędzisz czas, tylko tak jak ty będziesz tego chciała. Teraz przyznaj się sama przed sobą – kiedy ostatnio miałaś taką okazję? Po drugie on także spędzi wakacje, tak jak sobie wymarzył, czy to na rybach z kolegami, czy na samotnych wojażach. Po trzecie po tym tygodniu, czy dwóch wrócicie do siebie stęsknieni. Dobry związek powinien funkcjonować na zasadach partnerstwa i dawania najbliższej nam osobie jej własnej przestrzeni. Wakacje mogą być taką możliwością.

Gdzie pojechać samemu?

Wszędzie gdzie tylko chcemy. Może to być kwatera Świnoujście albo zagraniczna wycieczka. Ważne, byśmy spędzili ten czas dokładnie tak, jakbyśmy tego pragnęli. Nie da się ukryć, że planowanie każdych wakacji wymaga od nas organizacji i pewnej logistyki. Punktem pierwszym jest znalezienie odpowiedniej kwatery. Gdy interesuje nas kwatera świnoujście, wpisujemy do wyszukiwarki interesujące nas frazy. Jak się okaże, kwater w Świnoujściu jest mnogość, także do wyboru do koloru, nie zapominając o dokładnym sprawdzaniu cen, opinii, czy zdjęć danego obiektu. To wszystko pozwoli nam podjąć dobrą decyzję.
Prócz kwatery zastanówmy się nad rozrywkami. Samemu możemy robić to, co nam się podoba. Chodzenie całymi dniami po parkach? Opalanie się i zagłębianie w ulubioną lekturę? Zwiedzanie? Wybierzmy to, co sprawia nam najwięcej przyjemności, ale i satysfakcji.

Wykorzystaj ten czas

Masz do nadrobienia wiele książek, filmów, czy albumów muzycznych? To doskonały sposób, by pozbyć się tych zaległości! Nasze wakacje staną się dzięki temu jeszcze przyjemniejsze. A czy nie tego właśnie chcemy? Wakacje w pojedynkę pozwolą nam uporządkować wiele spraw, zastanowić się nad naszą sytuacją życiową, jak i naszymi dążeniami. To dobry czas, by zajrzeć w głąb siebie. Kto wie, może wpadniemy na genialny pomysł? Albo stwierdzimy, że to, co do tej pory robiliśmy to nie nasza bajka? Podejmiemy w końcu ryzyko?
Wakacje w pojedynkę mogą być świetnie spędzonym czasem. Wartościowym. Kojącym. Relaksującym. Owszem, ten typ wakacji jest zupełnie inny, niż ten, na który wybieramy się z rodziną, ale dlaczego by go nie spróbować? W życiu potrzebujemy więzi społecznych i towarzystwa innych, ale także ciszy, osamotnienia i spokojny. Jesteśmy najbardziej szczęśliwi zaś, gdy nie zaniedbujemy ani jednej z tych potrzeb. Każda bowiem jest tak samo ważna dla naszej kondycji psychicznej.

Tags

dev@dinusiek.pl