HomeDom i WnętrzeWielki powrót do  łask okien drewnianych

Wielki powrót do  łask okien drewnianych

Wielki powrót do  łask okien drewnianych

Kilkanaście lat temu okna plastikowe zaczęły wypierać swoich drewnianych poprzedników. Jeżeli okna drewniane dalej kojarzą Ci się z reliktem przeszłości i wnętrzami w niechlubnym stylu PRL-u to najwyższa pora, żebyś poznał najnowsze trendy! Drewniane ramy szturmem opanowały wnętrza naszych domów, stanowiąc nie tylko praktyczną izolację od warunków zewnętrznych, ale również pięknie i stylowo ozdabiając nasze mieszkania.

Niepowtarzalna w estetyka

Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać okna drewniane czy plastikowe, powinieneś zastanowić się, na jakiej funkcjonalności zależy Ci przede wszystkim. Okna drewniane niosą ze sobą przede wszystkim wartość dekoracyjną – modele o widocznych słojach i widocznej strukturze nadają wnętrzu ciepłego wyrazu i naturalnego charakteru. Świetnie komponują się z wnętrzem zaprojektowanym w niemal każdej stylistyce – ciekawie przełamują chłodne, minimalistyczne wnętrza, jak i harmonijnie uzupełniają pokoje o tradycyjnym rysie.

Niezawodna konstrukcja

W kwestii izolacji i szczelności okna z plastiku i drewna wykazują niemal identyczne właściwości, jednak drewniane ramy cechuje minimalnie wyższa izolacja akustyczna. Drewno lepiej radzi sobie w miejscach o bardzo dużym nasłonecznieniu i wysokich temperaturach, ponieważ skutecznie opiera się działaniu niekorzystnych termicznych czynników.
Należy pamiętać, że drewniane okna wymagają, aby poświęcić im nieco więcej uwagi niż ramom z plastiku. Częstotliwość zabiegów zależy od rodzaju powłoki, która pokrywa drewno (transparentną powłokę należy konserwować co mniej więcej trzy lata). Regularna konserwacja to naprawdę niewielkie poświęcenie, biorąc pod uwagę niepowtarzalne walory pięknych, modnych drewnianych opraw naszych okien.
 

dev@dinusiek.pl