HomeDom i WnętrzeWieszak na rowery – cechy produktu.

Wieszak na rowery – cechy produktu.

Wieszak na rowery – cechy produktu.

Wieszak na rowery, to proste, ale z pewnością bardzo funkcjonalne narzędzie. Dzięki niemu, możemy zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca w naszym domu. Szczególnie jeśli mamy dużą rodzinę i nie posiadamy garażu. Zanim jednak kupimy ten produkt, warto przeanalizować kilka faktów z nim związanych. Mogą się one nam przydać, podczas wyboru wieszaka.

Wytrzymałość

Wieszak wieszakowi nierówny. Dlatego warto pamiętać o tym, by przed jego zakupem, dokładnie zastanowić się, jakie ma być jego maksymalne obciążenie. Musimy przeanalizować, czy wieszak ten ma utrzymywać ciężar jednego, czy może kilku rowerów. Pamiętajmy też, że ciężar roweru jest wartością zmienną i zależy od kilku czynników. Może się okazać, że kupiony przez nas wieszak na rowery, będzie po prostu zbyt słaby.
Dlatego przed jego zakupem, warto przygotować sobie pewną „rezerwę”. Niech to będzie 20 procent wagi naszego roweru. Jeśli wazy on np 10 kilogramów, to zamontujmy taki wieszak, który wytrzyma od 12 do 15 kilogramów. Po co ryzykować. Lepiej kupić coś na zapas. Przecież w przyszłości możemy zakupić znacznie cięższe jednoślady.

Proste, aczkolwiek stabilne mocowanie

Wybierajmy takie wieszaki na rowery, które będą w stanie utrzymać odpowiedni ciężar. Chodzi tu przede wszystkim o wytrzymałość mocowania. Raczej nie decydujmy się na produkty, które posiadają jeden otwór na kołek montażowy. Decydujmy się na wieszaki, które mają ich co najmniej trzy. Wtedy szansa na utrzymanie ciężaru naszego jednośladu, znacznie wzrasta.
Nie wybierajmy też wieszaków, charakteryzujących się różnymi, często bardzo wymyślnymi sposobami mocowania. Co prawda nie spotkaliśmy jeszcze takich modeli, ale i tak bezwzględnie unikajcie mocowań opartych na ciśnieniu powietrza, czy na magnesie. Takie rozwiązania nie mają sensu, szczególnie jeśli mówimy o obciążeniu rzędu 10 – 30 kilogramów.

Wybierajmy rozwiązania uniwersalne

Proste, to nie zawsze znaczy to samo, co tanie i tandetne. Czasami proste, jest zwyczajnie najlepsze. Tak też jest w przypadku wieszaków na rowery. Najlepszy wieszak to ten, na którym możemy zawiesić dosłownie wszystko. Może się bowiem okazać, że po pewnym czasie przyda się on, jako okazjonalne mocowanie na szereg innych gadżetów.
Przykład? Właśnie wróciliśmy z nart i zwyczajnie nie mamy ich gdzie położyć. W tym celu, taki właśnie uchwyt będzie w sam raz. Doskonale nada się on również do przechowywania różnych gadżetów, np w postaci ram rowerowych. Jednym słowem im rozwiązanie ciekawsze i bardziej praktyczne, tym lepiej. Wieszak na rowery możemy przecież wykorzystać na wiele sposobów.
Artykuł powstał dzięki materiałom udostępnionym przez Calus-P

Tags

dev@dinusiek.pl