HomeDom i WnętrzeWiosna tuż tuż

Wiosna tuż tuż

Wiosna tuż tuż

Nastała zima. Miłośnicy ogrodów muszą przyzwyczaić się do mroźnych dni, które uniemożliwiają im spędzanie wolnego czasu w ogrodzie. Wielu właścicieli nie może doczekać się nadejścia wiosny, kiedy to dzień będzie dłuższy a temperatura wyższa. W tym czasie można rozpocząć wiosenne porządki. W tym okresie przyroda budzi się powoli do życia po zimowej porze. Jak wielu z nas na to czeka. 
To właśnie wiosną w ogrodzie wykonuje się najwięcej pracy. Sprawdź co należy wykonać i o czym nie wolno zapomnieć, aby latem móc cieszyć się pięknym oraz funkcjonalnym ogrodem.

Prace wiosenne w ogrodzie:

• Jedną z ważniejszych czynności jaką należy wykonać jest odkrycie roślin. Wykonujemy to wówczas tylko i wyłącznie gdy nasz termometr wskazuje temperaturę powyżej 0°C. Istotne aby odkryć rośliny podczas pochmurnego dnia, ponieważ istnieje ryzyko, że słońce spowodowałoby poparzenia.

• Kolejno warto wykonać parę zabiegów gleby. Gdy nasza gleba jest podłoża gliniastego i wilgotnego należy dodać piasek, który poprawienia jej przepuszczalność.

• Wiosna to odpowiedni czas na nawożenie roślin. Polecane są nawozy bogate w azot, których główną rolą jest pobudzenie roślin do wzrostu.

• Po zimie należy także rozpocząć prace przycinania krzewów dekoracyjnych. Powinny one być skracane o około jedną trzecią swojej wielkości.

• Końcem marca oraz początkiem kwietnia można do gruntu wysiewać nasiona warzyw. Należy wziąć jednak pod uwagę, że nie wszystkie tylko te, które są odporne na niskie temperatury. Są to między innymi cebula, czosnek, marchew, pietruszka czy szczypiorek.

Przygotowania do otwarcia sezonu letniego

Okres zimowy oraz wczesna wiosna to dobry czas na zakup mebli oraz innych niezbędnych akcesoriów ogrodowych. W wielu sklepach dostępne promocje oraz produkty z wyprzedaży ucieszą sporą część zainteresowanych klientów.
Źródło: gardenspace.pl

Tags

dev@dinusiek.pl