HomeDom i WnętrzeWoda w ogrodzie

Woda w ogrodzie

Woda w ogrodzie

Ogród nadmorski to po prostu piękno samo w sobie, które nie wymaga już wielu starań, bo krajobraz stanowi tutaj doskonałą aranżację. Ogród nad brzegiem jeziora może wyglądać równie zachwycająco. Wspaniale, jeśli możemy stworzyć tam prywatną plażę, kiedy ogród przechodzi w jezioro. Jeśli nie mamy naturalnych zbiorników wodnych w pobliżu, możemy zbudować różne elementy wodne w naszych ogrodach.

 Woda jako atrakcja

Szum wody przynosi uspokojenie i ukojenie. Podobnie jak samo patrzenie na płynącą wodę. Także woda w sadzawkach stanowi oryginalną ozdobę ogrodu. Zwłaszcza kiedy pojawiają się w niej oryginalne rośliny i ryby. Naturalistyczny charakter całości podkreśli żwir, kamienie i duże głazy. Woda może występować także w bardziej nowoczesnej odsłonie, w minimalistyczne urządzonym ogrodzie, w którym umieścimy prostą fontannę-rzeźbę lub kaskadę ścienną.

 Fontanny

To doskonała ozdoba każdego ogrodu, bez względu na jego wielkość. Wybór stylu zależy już tylko od nas. W ogrodach rustykalnych idealnie wyglądać będzie fontanna swobodnie wylewająca się ze skał. Można pomyśleć także o źródełku wylewającym się ze ściany albo zamontować widowiskową fontannę w środku basenu.

Wodospady i kaskady

Naturalistycznie prezentujący się wodospad wśród skał. Osiągamy niezwykły efekt. Jakby woda płynęła tutaj od setek lat, a wodospad był stałym elementem tego krajobrazu. Przenosimy kawałek górskiego i leśnego świata w pobliże swojego domu. Naturalność naszej kompozycji wzmocnią technorattanowe meble ogrodowe, ustawione w pobliżu malowniczej wody. Połączymy w ten sposób wygodę i naturę. Wystarczy zerknąć na meble proponowane Oltre, które znajdziemy tutaj: www.oltre.pl
Technorattanowe zestawy doskonale dopasują się także do bardziej nowoczesnych stylizacji ogrodowo-wodnych. Ustawione w pobliżu regularnej kaskady, stworzą wraz z nią luksusowy i awangardowy zakątek doskonałego wypoczynku.

dev@dinusiek.pl