HomeDom i WnętrzeWybór i montaż okien – najczęściej popełniane błędy

Wybór i montaż okien – najczęściej popełniane błędy

Wybór i montaż okien – najczęściej popełniane błędy

Kupno nowej stolarki okiennej nie jest dzisiaj trudne – na polskim rynku istnieją tysiące firm oferujących okna wykonane z PCV, aluminium czy z drewna. Jak w tym gąszczu propozycji znaleźć ofertę dla nas? Na jakie elementy zwracać uwagę? Jak powinien przebiegać prawidłowy montaż okien?

Idealne okna nie muszą być drogie

Polski konsument, bez względu na to co kupuje, jest zdania, że wyższa cena oznacza zawsze wyższą jakość. Tak jednak nie jest – wiele nieuczciwych firm zawyża ceny swoich produktów i obiecuje gruszki na wierzbie. W efekcie klienci przepłacają za produkty, które dostaliby w znacznie niższych cenach lub finalnie otrzymują produkty nie spełniające pokładanych oczekiwań. Podstawą niech będzie więc ustalenie naszych widełek cenowych i oczekiwań względem samych okien.
Co znajdziemy na rynku? Przede wszystkim najchętniej kupowane okna z PCV, gwarantujące dobry stosunek ceny do jakość produktu. Inne, chętnie kupowane są okna aluminiowe i drewniane – są droższe, jednak zapewniają znacznie większą ochronę przed chłodem i hałasem. Wiele osób interesuje się również oknami dźwiękoszczelnymi, które przydadzą się przede wszystkim w dużych miastach, gdzie hałas jest poważnym problemem. Okna dźwiękoszczelne znajdziemy na stronie okna-internorm.pl.

Montaż okien – często nieprawidłowy!

Montaż okien powinien być wykonywany przez doświadczonych fachowców – chodzi nie tylko o odpowiednie dopasowanie okien, ale również o ich izolację. W wielu przypadkach zdarza się, że zastosowanie niskiej jakości pianek izolacyjnych skutkuje późniejszym ich kruszeniem się i wpuszczaniem do mieszkania chłodnych powiewów powietrza. Problem dotyczy również okien dachowych, które źle zamontowane mogą również przeciekać. Warto pamiętać o tym, że źle przeprowadzony montaż możemy zareklamować!

dev@dinusiek.pl