HomeTurystykaWycieczka Kenia – nurkowanie w Kenii

Wycieczka Kenia – nurkowanie w Kenii

Wycieczka Kenia – nurkowanie w Kenii

Kenia bez wątpienia może pochwalić się jednymi z najpiękniejszych rejonów na Ocenie Indyjskim do nurkowania.  Mombasa i Malindi są punktem wyjściowym dla wypraw w Parku Narodowym Marine u wybrzeża Kenii.
Położony na północ od Mombasy ekosystem jest nie tylko najbardziej znanym i mającym najlepszą infrastrukturę rejonem nurkowym w Kenii, ale także rezerwatem biosfery ustanowionym przez UNESCO w roku 1979. Wyróżnia się niezwykłym bogactwem fauny i flory. Przy odrobinie szczęścia można natknąć się na delfiny oraz rekiny wielorybie. Ponadto nurkowie mogą obserwować wiele egzotycznych ryb czy piękne koralowce. Nurkowanie w tym parku podwodnym jest możliwe przez cały rok, ale warto się tam wybrać na wakacje od listopada do lutego, kiedy trwa sezon rekinów wielorybich. Park Watamu i Malindi zauroczy zarówno początkujących, jak i bardzo doświadczonych nurków. Woda Oceanu Indyjskiego jest w tym miejscu bardzo przejrzysta, a temperatura niezwykle przyjemna –  w granicach 22-30°C.
Tereny do nurkowania, do których można dopłynąć w 20-40min, oferują nawet najbardziej wymagającym najlepsze miejsca, przy odrobinie szczęścia można spotkać nawet rekiny. Obszary spokojniejsze, które są osłonięte od strony lądu świetnie nadają się dla początkujących zwolenników nurkowania, ale można wybrać również rejony po zewnętrznej stronie rafy z głębokością sięgającą nawet 200 m.
Podczas nurkowania zwykle towarzyszy nam doświadczony nauczyciel nurkowania , który zawsze służy pomocą, a także z przyjemnością pokazuje podwodny świat raf koralowych oraz najciekawsze podwodne zakątki wybrzeża..

kenia wycieczki fakultatywne  – Mombasa Marine Park and Reserve

Kolejne świetne miejsce dla zwolenników podwodnych wrażeń znajduje się niedaleko Mombasy i największą jego atrakcją wydaje się wrak statku towarowego MV Dania. Co ciekawe, został on zatopiony celowo przez jedną z baz nurkowych i leży zaledwie 50 m od brzegu, na głębokości 30 m.
Bardzo atrakcyjne do nurkowania są również tereny w rejonie wysp Zanzibar i Pemba.

dev@dinusiek.pl