HomeDom i WnętrzeWygodne i funkcjonalne biuro – jak je zaprojektować?

Wygodne i funkcjonalne biuro – jak je zaprojektować?

Wygodne i funkcjonalne biuro – jak je zaprojektować?

Stworzenie wygodnej przestrzeni do pracy dla siebie i swoich pracowników to spore wyzwanie – konieczne jest uwzględnienie komfortu pracy, indywidualnych wymagań, ale również zasad BHP, uważne operowanie oświetleniem. Wielu przedsiębiorców nie zwraca uwagę na to, jak wygląda ich biuro – to spory błąd, gdyż od tego, w jakich warunkach pracujemy zależy w dużej mierze efektywność naszej pracy!Najistotniejsze jest odpowiednie rozplanowanie przestrzeni – weźmy pod uwagę ilość wpadającego przez okno naturalnego światła, jak również to, ilu pracowników będzie się znajdowało w pomieszczeniu. Ważne jest zapewnienie im przede wszystkim wygodnych miejsc pracy, zanim jednak dojdziemy do mebli – zadbajmy o odpowiednią podłogę.
W sklepach z meblami biurowymi znajdziemy wiele interesujących rozwiązań związanych z podłogą – wykładziny o krótkim włosiu, laminaty. Większość przedsiębiorców decyduje się na to pierwsze rozwiązanie. Wykładziny o krótkim włosiu tworzone są z wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia włókien syntetycznych. Dodatkowym atutem jest wygłuszanie odgłosu kroków, przez co w pomieszczeniu będzie znacznie ciszej.
Ważne jest oświetlenie – nie zasłaniajmy okien ciemnymi zasłonami – znacznie lepsze okażą się rolety z możliwością zasuwania ich zarówno od góry, jak i od dołu. Szukajmy rolet półprzepuszczalnych!

Jakie meble?

Szukając idealnych mebli dla pracowników zwracajmy uwagę przede wszystkim na ich komfort – krzesła powinny być obrotowe, mieć możliwość regulacji wysokości siedziska, odchylenia oparcia. W przypadku biurek dobrym pomysłem będą meble modułowe, z możliwością łączenia ich ze sobą.
Szukasz profesjonalnej porady związanej z urządzaniem wnętrz? Sprawdź jedną z najlepszych ofert na polskim rynku – projektowanie wnętrz Kraków Monostudio.
 

dev@dinusiek.pl