HomeDom i WnętrzeZaczarowany ogród – jak go zaprojektować?

Zaczarowany ogród – jak go zaprojektować?

Zaczarowany ogród – jak go zaprojektować?

Ogród to wspaniała ozdoba każdego domu jednorodzinnego. Nawet niewielkich rozmiarów ogródek może okazać się idealnym miejscem do popołudniowego odpoczynku. Wystarczy tylko nieco wyobraźni! Od czego zacząć?
Z pewnością pierwszym krokiem powinno być określenie powierzchni którą dysponujemy i zastanowienie się, jakie funkcje ma spełniać dla nas ogród. Dla wielu osób ma to być miejsce pełne kwiatów i spokoju, inni pragną, aby w ogrodzie znalazły się wygodne meble ogrodowe. Jeszcze dla innych ogrody pozwalają na aktywny wypoczynek, np. poprzez granie w piłkę z dziećmi. Każda z opcji jest dobra, a obecnie w sklepach ogrodniczych i wprost u producentów znajdziemy wiele interesujących przedmiotów do ogrodów.

Meble ogrodowe – jakie powinny być?

Kupno mebli ogrodowych może zająć nam nieco czasu. Aby kupić produkty wysokiej jakości i jednocześnie zapewnić sobie wygodę najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty producentów. Oczywiście meble ogrodowe znajdziemy nie tylko u nich – są one sprzedawane również w licznych sklepach ogrodniczych czy w sklepach budowlanych. Zanim jednak podejmiemy decyzję o kupnie tańszych mebli musimy obejrzeć je z każdej strony i sprawdzić, czy nie są uszkodzone. W przypadku mebli pochodzących od producenta – nie ma takiej możliwości, meble są fabrycznie nowe.
Najczęściej kupowanymi meblami są te wykonane z technorattanu. Tworzywo to jest odporne na uszkodzenia, działanie wilgoci, zmienne warunki atmosferyczne. Ważne jest także to, że technorattan posiada zwartą strukturę, przez co do jego wnętrza nie przedostaje się brud czy wilgoć.
Ciekawą opcją w ogrodzie są pergole. Pergola wolnostojąca to idealny dodatek, pozwalający na stworzenie wygodnego miejsca do siedzenia w gronie przyjaciół. Pergole tworzone są z wysokiej jakości drewna, odpornego na wilgoć czy promieniowanie słoneczne.

dev@dinusiek.pl