HomeCiekaweZwalcz kamicę!

Zwalcz kamicę!

Zwalcz kamicę!

Z kamieniami w nerkach walczyć można na wiele sposobów. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ pomogą one zniweczyć ból i dyskomfort chorego, a także oczyścić jego organizm.

Co może pomóc w walce z kamicą nerkową?

Tradycyjne sposoby walki z kamieniami w nerkach nie zastąpią w pełni leczenia, lecz mogą w dużej mierze ułatwić i uskutecznić jego przebieg. Dlatego chorym zaleca się:
– picie dużej ilości płynów, około trzech do czterech litrów wody na dobę;
– ochrona nerek przed „przewianiem”, ciepłe ubieranie się, zakładanie ubrań zasłaniających plecy i okolice nerek;
– delikatna aktywność fizyczna;
– właściwa dieta, najlepiej uboga w kwasy i wapno;
– stosowanie ziołolecznictwa.
Właśnie na ostatnim sposobie chcielibyśmy się bardziej skupić, ponieważ jest to jedna z najbardziej znanych, najstarszych i najbardziej skutecznych metod walki z kamieniami w nerkach.

Jakie stosuje się zioła na kamienie nerkowe?

Tradycyjna medycyna ludowa sugeruje, że stosować należy rośliny wzmacniające i moczopędne, takie jak:
– krwawnik,
– mniszek lekarski,
– liście brzozy,
– rumianek,
– żurawina,
– pokrzywa,
– skrzyp polny,
– kłącza perzu,
– ziele rdestu ptasiego,
– pietruszka,
– liście borówki brusznicy,
– chanca piedra.
Właśnie nad tym ostatnim ziołem warto się uważniej pochylić: Chanca piedra właściwości posiada znane od tysięcy lat orientalnym systemom medycyny ludowej. Dlatego chcemy nieco przybliżyć chorym tę niezwykłą roślinę.

Zioła na kamienie nerkowe? Chanca piedra to ich pionierka

W Ajurwedzie chanca piedra (Phyllanthus niruri) znana jest od ponad dwóch tysięcy lat ze swoich właściwości wzmacniających i oczyszczających. Nazwa tej rośliny znaczy z hiszpańskiego tyle, co „łamacz kamieni”, i jest w tym wiele racji. Chanca piedra właściwości ma wysoce moczopędne, wzmacniające organizm i wspierające jego regenerację; dzięki temu, przy stosowaniu krótszym niż trzy miesiące, korzystający z zioła pacjent nie musi obawiać się o odwodnienie.

Czy tylko kamica nerkowa?

Chanca piedra pomoże również na kamienie w pęcherzyku żółciowym. W dawnych czasach stosowano ją także przy zapaleniu oskrzeli i dla łagodzenia objawów astmy. Swój renesans roślina ta obecnie świętuje ze względu na pomoc w regeneracji wątroby.

dev@dinusiek.pl