HomePosts Tagged "ogród"

ogród Tag

Archive

Ogród może być dziełem sztuki. Nie tylko ten rozległy i dystyngowany jak przestrzenie w stylu francuskim, które otaczają rezydencje i pałace. Każdy ogród może wyrażać duszę swojego twórcy, stając się opisem jego wyobraźni. Artystyczna ekspresja poprzez dzieła ogrodowe? To naprawdę ma szansę się wydarzyć w każdym ogrodzie, bez względu na jego wielkość czy położenie.

Jesienią nie tylko sady się rumienią, ale także nasza ogrodowa egzystencja może nabrać pięknych barw. Kończące się lato prezentuje bogatą kolorystykę. Nasyconą i słoneczną, dojrzałą niczym owoce wiszące na drzewach. Przypominają się wielokolorowe obrazy postimpresjonistów, pełne mocnych plam barwnych: żółtych, pomarańczowych, czerwonych. Pora przygotować nasze ogrody na jesienne istnienie wielokorowe.

Skupieni na wielkich sprawach i ważnych rzeczach, zapominamy tak naprawdę o sobie i swoim szczęściu. Choć paradoksalnie to do niego właśnie dążymy (i to szczęście jest naszym celem), ale ciągle nam umyka. Nie zauważamy bowiem i nie doceniamy tych jego drobnych cząstek, które mamy wokół siebie, w otaczającym nas świecie. Poszukajmy ich w domu i w ogrodzie. Przekonajmy się, że szczęście znajduje się bardzo blisko. Czasem wystarczy tylko po nie sięgnąć.

Krzesło może być dziełem sztuki. Pomyślmy o nim przez chwilę nieco inaczej niż zwykle, a odkryjemy historię i specyfikę tego zwykłego mebla. W tym roku mija sto lat od zaprojektowania słynnego krzesła czerwono-niebieskiego składającego się z 17 elementów. A krzesło to wygląda jakby wymyślono je dziś! Można powiedzieć, że G.T. Rietveld wyprzedził swoje czasy, i to jak bardzo!

Nastała zima. Miłośnicy ogrodów muszą przyzwyczaić się do mroźnych dni, które uniemożliwiają im spędzanie wolnego czasu w ogrodzie. Wielu właścicieli nie może doczekać się nadejścia wiosny, kiedy to dzień będzie dłuższy a temperatura wyższa. W tym czasie można rozpocząć wiosenne porządki. W tym okresie przyroda budzi się powoli do życia po zimowej porze. Jak wielu z nas na to czeka. 

kancelaria adwokacka katowice porady prawne katowice zobacz