HomeDom i WnętrzeBalustrady szklane wady i zalety

Balustrady szklane wady i zalety

Balustrady szklane wady i zalety

Jeśli myślisz o nowoczesnym wnętrzu to jego nieodłącznym elementem są balustrady szklane. Zdobią one już nie tylko centra handlowe, biura czy sklepy, ale coraz częściej goszczą już w naszych domach prywatnych. Coraz częściej wybieramy je ze względu na to jaki nadają charakter naszemu pomieszczeniu, a także zdecydowanie poprawiają wygląd, tworząc go bardziej wyjątkowym.

 

Dlaczego wybieramy balustrady szklane?

Jednym z ważnych elementów dla których interesujemy się tym tematem jest na pewno nowoczesny wygląd, ponieważ prezentują się one bardzo estetycznie, a także dają wrażenie przestrzenności. Do balustrad szklanych możemy również zamontować metalowe, a także drewniane poręcze. Są one też uniwersalne, ponieważ z łatwością możemy je dopasować do innych rzeczy, które znajdują się na tarasie czy ogrodzie. Dobrze komponuje się z kamieniem czy drewnem. Bardzo często znajdujemy właśnie dużo połączeń tych materiałów. Kolejnym plusem jest pielęgnacja. Nie sprawia zbyt dużych problemów, ujawnia ślady zacieków, ale bardzo łatwo można je oczyścić. Pielęgnacja bardzo przypomina mycie okien i nie powinna sprawiać problemów.

 

Balustrady ze szkła – wady

Jak wszystko co ma swoje plusy ma i swoje wady. Waga produktu jest niewątpliwie pierwszą z nich. Balustrady szklane potrzebują bardzo dobrego montażu, a także muszą odpowiadać dopuszczalnym obciążeniom balkonu. Nie możemy ominąć też ich ceny, ponieważ koszt zakupu dobrej jakości balustrady ze szkła będzie dość wysoki, ale warto potraktować to jako inwestycje na długie lata. Montaż również nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto zadbać o dobrą ekipę montażową, która bezpiecznie zrealizuje to zlecenie.

 

Dlaczego balustrady szklane są bezpieczne?

Balkony czy tarasy coraz częściej zdobią balustrady ze szkła hartowanego. Montujemy je również z myślą o bezpieczeństwie, ponieważ przebywamy na nim bardzo dużo swojego wolnego czasu. Spędzają na nim czas małe dzieci, a także inne osoby, które dużo dla nas znaczą. Są one w pełni bezpieczne. Gdy dobrze są wykonane bardzo trudno je uszkodzić. Ważnym elementem jest również to, że nawet kiedy spotkamy się ze stłuczoną balustradą ze szkła hartowanego nie są one zagrożeniem. Tafla nie rozpada się na ostre i bardzo drobne kawałki. Są one bezpieczne i dopasowane do każdego wieku.

 

Balustrady szklane jakie szkło?

Szkło nie może rozpadać się na ostre fragmenty i musi spełniać wymogi bezpieczeństwa, a także być dostosowane do norm, które obowiązują. Oprócz standardowych opcji pojedynczych hartowanych lub laminowanych tafli szkła, możemy zdecydować się również na wybór kolorystyczny.

 

Czy warto wykonać balustrady szklane?

Jakiś czas temu kojarzyły się one z elementami w galerii handlowej czy nowoczesnych biurowcach. Oczywiście jest to jedno z najpopularniejszych zastosowań, ale coraz częściej więcej osób decyduje się wykonać je na swoich balkonach czy tarasach. Cieszą się one dużą popularnością, ponieważ dają odczucie nowoczesności i pasują do małych i dużych aranżacji. Dodatkowo są one bezpieczne i przygotowane do używania przez dzieci czy osoby dorosłe.
Nie tylko tarasy czy balkony mają zastosowanie jeśli chodzi o balustrady. Często zdobią wewnętrzne i zewnętrzne schody sprawiając uczucie lekkości, a także nie zaciemniają powierzchni stopni.

Balustrady szklane to inwestycja, którą trzeba dokładnie przemyśleć. Jeśli myślimy o nowoczesnej aranżacji lub cenimy sobie dobry wystrój, ten wybór będzie idealny.

Artykuł opublikował producent balustrad szklanych https://www.helta.pl/

Author

tomasz.okonski@xann.pl

live url live url zobacz