HomeMotoryzacjaCiągniki siodłowe – kupno i sprzedaż

Ciągniki siodłowe – kupno i sprzedaż

Ciągniki siodłowe – kupno i sprzedaż

Ciągniki siodłowe są pojazdami, które stanowią główny element każdej firmy przewozowej. To za ich pośrednictwem towar może być przewieziony z jednego do drugiego punktu. Jednak pierwsze należy zakupić ciągniki siodłowe aby wyposażyć w nie swoją flotę. Istnieją na to różne sposoby – ciągniki siodłowe można zakupić w formie nowej, używanej bądź zdecydować się na wybór wynajmu.

 

Ciągniki siodłowe – metody ich pozyskania

 

Każda metoda pozyskania ciągnika siodłowego ma swoje wady i zalety. Zależy czego najbardziej dana osoba oczekuje. Do najpopularniejszych metod pozyskania ciągników siodłowych zalicza się:

 

-Kupno nowych samochodów ciężarowych; ciągniki siodłowe pochodzące wprost z salonu są zdecydowanie najbardziej bezpiecznym wyjściem. Każdy przedsiębiorca może skonfigurować je pod siebie co jest dodatkowym atutem. Ponadto ryzyko otrzymania wadliwego egzemplarza jest tutaj zredukowane do minimum. Wszystko przychodzi w perfekcyjnym stanie i posiada dodatkową gwarancję producenta. Jednak za te udogodnienia trzeba zapłacić bardzo dużą ilość pieniędzy.

 

-Kupno używanych samochodów ciężarowych; używane ciągniki siodłowe są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. Na rynku wtórnym czy od klientów indywidualnych czy dealerów można odkupić wysokiej jakości używane ciągniki siodłowe za uczciwą cenę. Jednak minusem w tym wypadku jest fakt, że istnieje ryzyko zakupu pojazdu z ukrytą wadą bądź usterką. Dlatego podczas takich zakupów zawsze warto kilkakrotnie sprawdzić obserwowany pojazd.

 

-Wynajem ciągników siodłowych; forma wynajmu wielkimi krokami przychodzi z zachodniej granicy. Coraz więcej polskich przedsiębiorców decyduje się właśnie na wynajem. Zapewnia od comiesięczną stabilność kosztów i zminimalizowanie ryzyka wystąpienia niespodziewanych wydatków za naprawę usterek, przeglądy techniczne czy ubezpieczenia – wszystko pokrywa osoba wynajmująca dany pojazd. Niestety na papierze pojazd nie należy do firmy TSL.

 

Podsumowanie

 

Jak widać każda z metod pozyskiwania ciągnika siodłowego jest bardzo ciekawa i ma swoje plusy i minusy. Należy wybrać tą opcję, która będzie najlepsza dla specyfiki i polityki finansowej danej firmy TSL.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

guardpr.pl https://4fun.tv/news/ubezpieczenie-samochodu-jak-sprawdzic-co-zrobic-gdy-wygasa https://www.slowopodlasia.pl/publikacje/28713