HomeBiznesDoświadczony radca prawny to skarb!

Doświadczony radca prawny to skarb!

Doświadczony radca prawny to skarb!

Współcześnie coraz częściej kłótnie z pracodawcami czy usługodawcami załatwiamy w sądzie – szukamy sprawiedliwości w obliczu prawa. Dotyczy to także małżeństw, które coraz częściej podejmują decyzje o rozwodach – sprawy rozwodowe stanowią dzisiaj olbrzymią część wszystkich spraw prowadzonych w polskim sądownictwie. Zmniejsza się również ilość spraw bez orzekania o winie – małżonkowie w trakcie rozwodu pragną uzyskać jak najwięcej korzyści. Aby stało się to możliwe konieczne jest zatrudnienie doświadczonego adwokata.

Jakie zagadnienia omawiane są podczas sprawy rozwodowej?

Kwestie rozwodowe są niezwykle delikatne i należy podchodzić do nich z dużą empatią, ale i fachową wiedzą – są tego świadomi wszyscy adwokaci. Podczas rozmowy z klientem ustalane są najważniejsze szczegóły: powody rozpadu małżeństwa, ewentualne dowody na winę współmałżonka, cele klienta. Wśród tych ostatnich najczęściej wymieniane są: opieka nad dzieckiem, zasądzenie alimentów, jak również sprawiedliwy podział majątku wspólnie zgromadzonego podczas trwania małżeństwa.

Rozwody budzą olbrzymie emocje, dlatego pomoc adwokata może okazać się niezbędna – będzie on służył dobrą radą i wiedzą, jak również uchroni nas przed podejmowaniem pochopnych kroków, które w przyszłości mogłyby mieć dla nas negatywne skutki. Zadaniem adwokata jest również pisanie wniosków i pozwów, reprezentowanie nas w sądzie i opieka nad klientem podczas trwania całego procesu. O tym, jak wiele zalet niesie za sobą zatrudnienie doświadczonego prawnika przeczytamy na stronie adwokat-katowice.info.pl.

Jakimi cechami powinien odznaczać się doświadczony prawnik?

Wybierając prawnika patrzmy przede wszystkim na jego specjalizację oraz doświadczenie. Powinien być on biegły w sprawach rodzinnych i majątkowych, móc na chłodno ocenić sytuację swojego klienta i wskazać mu najlepsze drogi wyjścia z impasu.

Author

tomasz.okonski@xann.pl