Jakie są warunki wynajmu (3,5 tony) pojazdu dostawczego?
W trakcie prowadzenia firmy przewozowej często nadchodzą niespodziewanie zlecenia, które wymagają szybkiej i skutecznej reakcji. W takim wypadku samochody dostawcze typu Mercedes Sprinter czy Iveco Daily wydają się być na wagę złota. Jednak czasem w firmie wszystkie takie samochody są na wyjazdach. Wtedy warto zastanowić się nad najmem tego typu samochodu. Jakie są więc warunki wynajmu (3,5 tony) pojazdu dostawczego?
Wynajem samochodów dostawczych – zasady
Zasady wynajmu samochodów dostawczych są jednolite dla wszystkich przedsiębiorców jak i osób prywatnych. W przeciwieństwie do leasingu wynajem pojazdów może odbywać się przez osoby prywatne, które nie muszą posiadać działalności gospodarczej. Dzięki temu na wynajem może zdecydować się każda osoba, która jest nim zainteresowana. Wystarczy tylko przyjść do firmy wynajmującej i opisać swoje potrzeby. Najczęściej konsultant dobierze ofertę specjalnie pod danego klienta indywidualnego.
Wynajem samochodów dostawczych dotyczy różnego okresu czasu trwania umowy. Najczęściej jest to wynajem krótkoterminowy bądź długoterminowy. Wynajem krótkoterminowy dotyczy okresu około miesiąca – wynajem długoterminowy zaś może dotyczyć dłuższego okresu (od roku użytkowania). Obie formy wynajmu są bardzo często zawierane. Pierwsza z nich najczęściej dotyczy klientów, którzy nagle potrzebują auta na użytek. Wynajem długoterminowy zaś skierowany jest dla klientów, którzy po prostu chcą bazować na tej formie pozyskania samochodu. Obie formy najmu łączą w sobie limit przejechanych kilometrów. Dlatego trzeba bardzo uważać ile kilometrów wykonuje dany samochód, aby nie przekroczyć tej umówionej wartości i nie narazić się na nałożenie drogich kar.
Podsumowanie
Najem staje się coraz bardziej popularny – i dzieje się to nie tylko w Polsce! Tak naprawdę w krajach zachodnich wynajem samochodów dostawczych i ciężarowych jest codziennością. Wiele firm, które nie posiada kapitału wstępnego bardzo ochoczo korzysta właśnie z oferty wynajmu.