HomeCiekaweJazda konna – sport idealny na jesień!

Jazda konna – sport idealny na jesień!

Jazda konna – sport idealny na jesień!

Zastanawiając się nad wyborem dyscypliny sportowej odpowiedniej na jesień warto rozważyć naukę jazdy konnej. Dzisiaj stadniny i stajnie znajdziemy nawet w niewielkich miejscowościach, przez co dostęp do nauki jazdy konnej nie będzie utrudniony. Jazda konna uznawana jest za sport ogólnorozwojowy, przez co może być uprawiany zarówno przez dzieci, osoby dorosłe czy nawet starsze. Jak przygotować się do jazd?

Dlaczego warto postawić na jazdę konną?

Szukając ciekawego sportu, łączącego aktywność fizyczną z możliwością obcowania z naturą wybór jazdy konnej wydaje się być oczywisty. Jazda konna pozwala na ćwiczenia równowagi, wzmacnia mięśnie kręgosłupa, pozwala ciekawie spędzić czas. Aby jednak móc bezpiecznie jeździć konno warto zaopatrzyć się w odpowiedni strój oraz elementy, które podniosą nasz komfort. Co wybrać?

Kask to podstawa!

Elementem, bez którego nie powinniśmy wsiadać na konia, jest kask jeździecki. Nowoczesne kaski sprzedawane są w różnych rozmiarach (także dziecięcych), producenci oferują nam szeroki wybór kolorystyczny. Najważniejsze jest jednak to, że kask skutecznie chroni głowę podczas potencjalnego upadku z konia. Dzięki niewielkiemu daszkowi kask pozwoli również na jazdę w pełnym słońcu. Kask jeździecki powinien być zawsze zapięty pod szyją!

Szukając idealnego ubrania do jazdy konnej warto postawić na bryczesy – są to specjalne spodnie jeździeckie, wykonane z trwałych materiałów pozwalających skórze swobodnie oddychać. Bryczesy są wysoce odporne na ścieranie, wnikanie brudu, wiele z dostępnych modeli uzupełniona jest o silikonowy pas, którego zadaniem jest zapewnienie lepszej przyczepności do siodła w czasie jazdy. Konieczne okażą się również buty, najlepiej ponad kostkę. Warto postawić na jeździeckie sztyblety.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

Taboret industrialny stołek w stylu loft Metalowy stojak na ręczniki w stylu loft https://goldavocado.pl/komfort-i-styl-w-kuchni-wybierz-idealny-hoker/