HomeDom i WnętrzeNowoczesne mieszkanie

Nowoczesne mieszkanie

Nowoczesne mieszkanie

Współczesne mieszkania znacznie różnią się od tych, które urządzano jeszcze 30 lat temu, gdy w pokojach królowały meblościanki produkowane w kilku wariantach w dużych zakładach meblarskich. Obecnie właściciele mieszkań i domów stawiają na oryginalność i planując wystrój swojego lokum wybierają niestandardowe rozwiązania. Sprzyja temu ogromna różnostronność mebli i dodatków, w wariantach na każdą kieszeń.

Wyposażenie salonu

Centralnym miejscem domu lub mieszkania zazwyczaj jest salon, zwany niegdyś pokojem gościnnym, ze względu na fakt przyjmowania w nim gości i urządzania domowych uroczystości. W tym pomieszczeni z racji przeznaczenia zazwyczaj umieszcza się w centralnym miejscu duży stół i krzesła do salonu. W zależności od gustu domowników mogą to być krzesła nowoczesne lub stylowe, stylizowane na historyczne. Nowoczesne krzesła i stoły charakteryzują się wygodą, funkcjonalnością i pasują do różnych wnętrz. Oprócz stołu i nowoczesnych krzeseł w salonie ustawia się komody, regały z książkami lub stolik pod sprzęt audiowizualny. Jeśli pokój jest duży i widny, sprawdzają się też kwiaty w dużych pasujących do całości wystroju donicach. Niezwykle ważny jest wybór kolorów i tonacji mieszkania. W zależności od upodobań postawić można na barwy stonowane, pastelowe lub pokusić się odpowiednio skontrastowane dodatki.

Krzesła do salonu

Wybierając krzesła do salonu trzeba zastanowić się, w jakim stylu urządzony będzie ten najważniejszy w mieszkaniu pokój. Wybrać można między wieloma różnorodnymi stylami. W widnym jasnym pomieszczeniu, które chce się urządzić minimalistycznie, sprawdzą się nowoczesne krzesła w stylu skandynawskim. Mieszkanie urządzone w stylu vintage wymagać będzie krzeseł ozdobnych, wyściełanych, z wymyślnymi kształtami oparć i nóg. Można też wówczas postawić na krzesła z drugiej ręki. Największym wyzwaniem będzie wyposażenie niestandardowych salonów urządzanych w loftach lub wygospodarowanych na rozległych strychach starych kamienic. W pierwszym przypadku sprawdzą się krzesła nowoczesne, z elementami metalowymi, podkreślające industrialny charakter pomieszczenia. W drugim wypadku warto pokusić się o duże wygodne fotele lub krzesła w stylu lat siedemdziesiątych.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ z.pl https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/