HomeDom i WnętrzeSolidne meble – teak czy dąb?

Solidne meble – teak czy dąb?

Solidne meble – teak czy dąb?

Wyposażenie ogrodu powinno z jednej strony nienagannie się prezentować i zdobić przestrzeń, a z drugiej – wyróżniać się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. W ogrodach, zarówno tych nowoczesnych, jak i urządzonych w stylu rustykalnym i boho, wciąż ogromną popularnością cieszą się uniwersalne, drewniane meble. Teak czy dąb – jaki surowiec sprawdzi się w Twoim ogrodzie najlepiej? Sprawdź nasze rady!

Niezawodne meble – teak mile widziany w ogrodzie

Okazuje się, że nawet najbardziej trwałe, kojarzące się jednoznacznie z solidnością drzewo rosnące w Polsce nie jest w stanie dorównać egzotycznej teczynie. Rosnący w azjatyckich lasach monsunowych gatunek jest nasycony kwasem krzemowym i substancjami oleistymi. Specyficzny skład sprawia, że wyroby z drewna są twarde, odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takiej jak promieniowanie UV, skrajne temperatury, woda, a nawet ostre środki chemiczne.  Możesz mieć pewność, że nowy stół będzie w nienagannym stanie służył w ogrodzie przez wiele lat. Ponadto, meble teak są pięknie wybarwione i tworzą z żywą zielenią wyjątkowo zgrany duet.

Pamiętaj o tym, że drewno wystawione na długotrwałe działanie czynników zewnętrznych powinno być regularnie olejowane bezbarwnym środkiem.

Stoły teakowe i meble rattanowe Vimine – z korzyścią dla Ciebie i planety

Meble teakowe doskonale komponują się  z lekkimi krzesłami z rattanu. Wyjątkowe zestawy składające się z ciężkich, efektownych i wytrzymałych stołów teakowych i designerskich krzeseł rattanowych znajdziesz w katalogu marki Vimine. Stoły tekowe i meble rattanowe Vimine wykonane są ręcznie z materiałów pochodzących z ekologicznych plantacji zrównoważonego rozwoju lub recyklingu.

 

 

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ guardpr.pl dayloans10doqd.com