Zbiorniki na oleje napędowe
Gdy dostajemy gotowe produkty, często nie zastanawiamy się, w jaki sposób do nas trafiły i jak długą drogę musiały przejść, zanim upewniono się, że są one bezpieczne do użytku i prezentują sobą najwyższą jakość. Tymczasem transportowanie i magazynowanie tych produktów we właściwy sposób jest bardzo wymagającym i trudnym przedsięwzięciem.
Zbiornik dwupłaszczowy na olej opałowy oraz napędowy
O bezpieczeństwo należy szczególnie zadbać, jeśli chodzi o transport i magazynowanie substancji niebezpiecznych. Do takich należą m.in. olej napędowy, czy różnego rodzaju substancje żrące. W takiej sytuacji zdecydowanie przydaje się zbiornik dwupłaszczowy.
Składa się on z dwóch części – zbiornika właściwego oraz pokrywy retencyjnej. Jednak najistotniejsze są funkcje jakie zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy lub zbiornik dwupłaszczowy na olej opałowy musi spełniać.
Zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy i opałowy – funkcje
Wśród cech zbiorników dupłaszczowych na oleje warto zaznaczyć te, które najmocniej wpływają na bezpieczeństwo procesów logistycznych. Są to m.in. kontrola przelania, czujnik wycieków, czy wskaźnik maksymalnego poziomu. Bez nich ciężko byłoby wskazać, czy grozi nam niebezpieczeństwo w danych sytuacjach.
Istotny jest także materiał, z którego zbiorniki dwupłaszczowe są wykonywane. Jest to zazwyczaj polietylen linowy, którego główną zaletą jest odporność na promieniowanie UV. Ponadto, asortyment musi zostać poddany wielu testom specyfikacyjnym, zanim trafi do masowej sprzedaży. Różnorodne badania muszą wykazać, że zbiorniki są także odporne na warunki atmosferyczne, np. srogie opady deszczu oraz uszkodzenia mechaniczne.
Zbiornik na olej opałowy dwupłaszczowy 1000l – wymiary
Żeby transport i magazynowanie przebiegło bezpiecznie oraz komfortowo i ciecz w określonych ilościach mogła zostać prawidłowo załadowana, musi zostać wybrany pojemnik o optymalnych gabarytach. Najmniejszym dostępnym na rynku jest zbiornik na olej opałowy dwupłaszczowy 1000l, a największym ten o pojemności 5000l. Łącznie jest dostępnych pięć różnych rodzajów zbiorników dwupłaszczowych.
Wiele zależy także od tego, do jakich celów zbiornik zostanie wykorzystany. Jest on użyteczny w branży budowlanej, transportowej, czy rolnej. Można go skutecznie zastosować także w firmach, które stosują olej napędowy do swoich maszyn.