HomeZdrowie i UrodaEpilacja laserowa – rozpraw się z niechcianym owłosieniem

Epilacja laserowa – rozpraw się z niechcianym owłosieniem

Epilacja laserowa – rozpraw się z niechcianym owłosieniem

Epilacja laserowa to metoda, umożliwiająca trwałe usuwanie owłosienia. Dzięki serii zabiegów możesz cieszyć się idealną gładkością latami. Sprawdź!


Ostateczne starcie z niechcianym owłosieniem, czyli czas na epilację laserową

Tradycyjne metody depilacji, takie jak golenie, wosk czy pasta cukrowa, nie przynoszą trwałych rezultatów. Zabiegi trzeba ciągle powtarzać, a wciąć odrastające włoski drażnią i wyglądają nieestetycznie. Idealnym rozwiązaniem jest epilacja laserowa – jedna z niewielu metod trwałego usuwania owłosienia. Sprawdź, jakie efekty możesz uzyskać po serii zabiegów laserowych.

Dla kogo epilacja laserowa?

Jeśli masz podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji, to warto rozważyć epilację laserową. Zabieg ten polecany jest również osobom, które mają tendencje do wrastania włosków. Na depilację laserową tak naprawdę może zdecydować się każdy, kto chce uzyskać permanentną gładkość skóry w miejscach, w których nie chce mieć włosków, np. pod pachami, w okolicy bikini, na nogach, plecach czy brzuchu.

Wbrew powszechnym opiniom, epilacja laserowa umożliwia usuwanie nie tylko grubych i ciemnych, ale też cienkich i jasnych włosków, a więc jest to również zabieg dla blondynek. W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej urządzeń, które umożliwiają laserowe usuwanie jasnego owłosienia. Takie właściwości ma np. Again Deka – najnowszy laser do depilacji, dostępny w warszawskiej Klinice Miracki. Ponadto urządzenie to odpowiednie jest do każdego fototypu skóry.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania owłosienia to:

  • nadmierna i świeża opalenizna,
  • infekcje w obszarze zabiegowym,
  • nowotwory skóry,
  • ciąża i laktacja oraz okres 6 miesięcy po ustaniu laktacji,
  • przerwana ciągłość naskórka,
  • epilepsja,
  • przyjmowanie leków i ziół fotouczulających,
  • terapia retinoidami (witaminą A),
  • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
  • łuszczyca,
  • bielactwo,
  • cukrzyca,
  • bliznowce,
  • aktywne infekcje skórne,
  • rozrusznik serca,
  • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne.

Na czym polega depilacja laserowa?

Epilacja laserowa to metoda trwałego usuwania owłosienia, która opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Pod wpływem światła lasera cebulki włosów ulegają termicznemu zniszczeniu, co uniemożliwia ich odrastanie. Energia absorbowana jest przez melaninę zawartą w mieszku włosowym – macierz włosa wraz z otaczającymi ją drobnymi naczyniami krwionośnymi zostają podgrzane. Z kolei tkanki otaczające zostają nienaruszone. Usuwanie owłosienia laserem jest więc zabiegiem bardzo skutecznym i całkowicie bezpiecznym.

Efekty laserowego usuwania owłosienia

Epilacja laserowa działa tylko na włosy w aktywnej fazie wzrostu (anagenu). Nie wszystkie włosy na ciele znajdują się w tej fazie jednocześnie, dlatego zawsze konieczne jest wykonanie serii zabiegów laserowych, aby efektywnie pozbyć się owłosienia z danego obszaru. Zazwyczaj zaleca się od 4 do 8 powtórzeń, jednak plan epilacji ustala lekarz na podstawie indywidualnych cech pacjenta, takich jak: fototyp skóry, kolor owłosienia czy obecność zaburzeń hormonalnych. Efekty epilacji laserowej zależą również od długości odstępów pomiędzy zabiegami, ponieważ w zależności od obszaru ciała, czas trwania anagenu jest inny. Przykładowo depilacja laserowa nóg wymaga 8-tygodniowych przerw, depilacja laserowa bikini – 6-tygodniowych, a epilacja wąsika – 4-tygodniowych.

Epilacja laserowa przynosi długoterminowe efekty, jednak nie zawsze gwarantuje pozbycie się owłosienia na zawsze. Po pewnym czasie mogą zacząć pojawiać się pojedyncze, słabe włoski, ale wtedy wystarczy zgłosić się do kosmetologa na tzw. zabieg przypominający, który pozwoli w dalszym ciągu cieszyć się idealnie gładką skórą.

W razie innych pytań dotyczących depilacji laserowej skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com

Author

tomasz.okonski@xann.pl