HomeCiekaweCiekawostki o Świnoujściu

Ciekawostki o Świnoujściu

Ciekawostki o Świnoujściu

Świnoujście to miasto leżące na Zachodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego, w Województwie Zachodnio-pomorskim. Jest ono świetnie znane wszystkim wielbicielom wakacyjnego plażowania i relaksu nad Bałtykiem. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawostek o tym wspaniałym miejscu.

Miasto położone na wyspach

Świnoujście to jedyne miasto w Polsce, które położone jest aż na trzech dużych wyspach: Wyspie Wolin, Wyspie Uznam oraz Wyspie Karsibór. Te znane są z nazwy większości Polaków. Mało kto jednak wie, iż miasto to posiada na swoim terenie aż 44 mniejsze wysepki. Wszystko to sprawia, iż powierzchnia miasta posiada tylko 91 kilometrów kwadratowych lądu i aż 106 kilometrów kwadratowych wód powierzchniowych.

Uzdrowisko

Nie wszyscy widzą, iż miasto Świnoujście jest również kurortem. W roku 1895 odkryto tu wody solankowe oraz borowinę. Dzięki temu miasto zyskało status uzdrowiska, a do dziś przyjeżdżają tu kuracjusze z całego kraju. Miasto może poszczycić się niezwykłej urody Parkiem Zdrojowym. Ma on powierzchnię czterdziestu hektarów, a założony został już w połowie dziewiętnastego wieku. Znajdują się w nim wyjątkowe okazy roślinności, sprowadzane z samego Basenu Morza Śródziemnego. Można tam poczuć się jak na śródziemnomorskich wakacjach. Podczas pobytu w Świnoujściu można podleczyć się z różnego rodzaju chorób, takich jak choroby układu nerwowego, kardiologiczne, ortopedyczno-urazowe, dróg oddechowych, reumatologiczne, endokrynologiczne czy choroby skóry, a nawet otyłość.

Świnoujscie noclegi

Chcąc przyjechać do Świnoujścia na wakacje, szczególnie w sezonie letnim, warto zainteresować się tematem noclegów już wcześniej, nawet kilka miesięcy przed planowanym przyjazdem do miasta. Wtedy bez problemu znajdziemy miejsce, które zaspokoi nasze potrzeby i sprosta możliwościom finansowym. Znajduje się tu wiele hoteli, prywatnych kwater, apartamentów czy pokoi do wynajęcia. Znajdziemy noclegi idealne dla rodzin z dziećmi, dla tych, którzy pragną spędzić urlop wraz ze swoim zwierzakiem, czy romantyczne pokoje dla par. Dla żądnych przygód osób, które nie dbają o wygody i luksusy, znajdą się tu pola namiotowe i kempingowe.

Jak widać, Świnoujście jest idealnym miastem do spędzenia w nim dłuższych oraz krótszych wakacyjnych przygód, gdzie każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ https://codilab.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ https://beesafe.pl/porady/co-grozi-za-przeglad-samochodu-po-terminie/