HomeCiekawePodstawy pod znaki drogowe – kiedy są niezbędne?

Podstawy pod znaki drogowe – kiedy są niezbędne?

Podstawy pod znaki drogowe – kiedy są niezbędne?

Podstawy pod znaki drogowe to elementy niezbędne podczas wszelkich remontów dróg, ale też eventów, koncertów, na lotniskach, wzdłuż torów kolejowych. Podstawy takie wykorzystywane są również chętnie na parkingach, gdzie konieczne jest wydzielenie konkretnej przestrzeni. W jaki sposób tworzone są podstawy pod znaki drogowe? Jak są konkretnie wykorzystywane?

Jak tworzone są podstawy pod znaki drogowe?

Nowoczesne podstawy pod znaki drogowe to produkty dopasowane do określonych potrzeb. Podstawy drogowe to elementy doskonale zastępujące obciążenia z piasku, betonu czy worki z wodą. Podstawy tworzone są z PVC pochodzącego z recyklingu. Pozwala to nie tylko na ponowne wykorzystanie danych tworzyw, ale też skuteczniejszą ochronę środowiska. Podstawy oferowane przez markę Nicrobase są jednymi z najchętniej wybieranych na polskim rynku – oznaczają się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, ale też uszkodzenia mechaniczne, np. najechanie samochodu. Podstawy drogowe Nicrobase posiadają modułową konstrukcję. Oznacza to, że możliwe jest ich łączenie ze sobą, bez użycia dodatkowych klejów czy łączników. Dzięki możliwości łączenia ze sobą kilku podstaw, możliwe jest uzyskanie znacznie stabilniejszej podstawy.

Podstawy drogowe – wygodne rozwiązanie na czas remontu

Podstawy drogowe powinny posiadać uniwersalne otwory montażowe – dzięki temu możliwe będzie zamontowanie dowolnego typu znaku drogowego, jak również tablic informacyjnych czy słupków ostrzegawczych. Atutem podstaw jest także fakt, że można przechowywać je poprzez piętrowanie. Podstawy nie zajmują wiele miejsca kiedy konieczne jest ich magazynowanie.

W jaki sposób wykorzystywane są podstawy drogowe?

W czasie remontów dróg wykorzystywane są znaki drogowe – podstawy pozwalają na ich umieszczenie w dowolnym miejscu na drodze, dzięki czemu na wiele metrów przed realnym utrudnieniem kierowcy są informowani o zmianach. Rozwiązanie to wpływa niebagatelnie na zwiększenie bezpieczeństwa. Świadomy kierowca zmniejsza prędkość i zwraca większą uwagę na zmiany, które zaprowadzono na danym odcinku drogi. Dzięki podstawom i odpowiednim słupkom możliwe jest wygradzanie powierzchni wyłączonej z ruchu, ale też poprowadzenie alternatywnych pasów ruchu, np. pasem awaryjnym. Podstawy ze słupkami pozwalają też na rozdzielenie dwóch pasów ruchu.

Author

tomasz.okonski@xann.pl