HomeCiekaweZalety obozów narciarskich dla dzieci

Zalety obozów narciarskich dla dzieci

Zalety obozów narciarskich dla dzieci

Rodzic nie ma czasem okazji do tego, aby nauczyć własne dziecko jazdy na nartach. Powód jest prosty – chroniczny brak czasu. Na szczęście, istnieją obozy narciarskie dla dzieci, gdzie niezbędne umiejętności można zawsze zdobyć. I to pod okiem doświadczonych instruktorów.

Gdzie można wyjechać na obóz? 

Wszystko tak naprawdę zależne jest od organizatora. Róża Wiatrów zaprasza na obóz narciarski do miejscowości Chopok, która znajduje się po słowackiej stronie gór. Ale to nie jedyna miejscowość, ponieważ organizatorzy zabierają również uczestników do takich miejscowości, jak Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Poronin, Małe Ciche, Murzasichle, Zakopane, Ząb, Biały Dunajec, Wisła, Szczyrk Szklarska Poręba, Karpacz, itd, Są to bardzo popularne miejscowości, które są bardzo dobrze przygotowane, jeżeli chodzi o infrastrukturę dla narciarzy. Zimowiska dla młodzieży będą odbywać się w idealnych warunkach.

Czego można się nauczyć?

Tego typu obozy dedykowane są dla tych nieco młodszych dzieci, jak również tych starszych. To podczas nich dzieci nauczą się podstaw, jeżeli chodzi o tą dyscyplinę sportową, czyli chociażby chodzenie w nartach, podchodzenie pod górę, hamowanie. Bardzo ważna jest również nauka upadania. Tak, każdy narciarz przyznaje, że zaliczył już nie jeden upadek. Trzeba dowiedzieć się jak to zrobić, aby przy okazji zrobić sobie jak najmniej krzywdy. 

Zimowiska narciarskie obejmują również naukę korzystania z wyciągu. Wydaje się to proste, ale takie nie jest. W szczególności, że narciarze mają na nogach narty, a nie zwykłe buty. Dostanie się na takie urządzenie to dopiero wyzwanie. Pozostałe elementy nauki, to chociażby korzystanie z kijków podczas jeżdżenia, czy też hamowanie i skręcanie. Wydawać by się mogło, że opanowanie takich umiejętności na obozie nie jest możliwe. Wręcz przeciwnie. Tym bardziej, że młodzi ludzie są naprawdę pojętnymi uczniami i chętnie przyswajają takie informacje. 

 

Po powrocie z takiego obozu dziecko będzie wiedziało zdecydowanie więcej, niż na samym początku. Rodzic nie będzie musiał już obawiać się tego, że dziecko nie będzie umiało jeździć na nartach. Co więcej, w kolejnych latach będzie można pomyśleć o tym, aby wysłać swoją pociechę na kolejne obozy zimowe. Dzięki temu będzie ono mogło zdobyć kolejne umiejętności lub też wykorzystać ten czas, aby nauczyć się jeździć na desce snowboardowej. Przecież nikt nie powiedział, że trzeba ograniczać się do samych nart. 

 

Author

tomasz.okonski@xann.pl