HomeMotoryzacjaCzęści do samochodów dostawczych i ciężarowych

Części do samochodów dostawczych i ciężarowych

Części do samochodów dostawczych i ciężarowych

Samochody dostawcze i ciężarowe są głównym filarem w branży TSL pozwalające na sprawne wykonywanie różnorodnych zleceń. Dzięki ich usługom towary mogą być błyskawicznie transportowane z jednego miejsca do drugiego. Często są one oddalone od siebie o tysiące kilometrów, a z reguły zleceń jest bardzo dużo. Oznacza to ogromną eksploatację pojazdów i możliwe pogłębianie ich usterek. W takim wypadku warto często sprawdzać jakość swoich samochodów ciężarowych i ewentualnie wymieniać zużyte części. Które z nich psują się najczęściej?

 

Na które części samochodów ciężarowych warto zwrócić uwagę?

 

Podczas przeglądów technicznych mechanicy bardzo często zwracają uwagę na części wchodzące w skład najważniejszych układów. Są nimi przede wszystkim klocki hamulcowe, części silnika czy skrzyni biegów, ale również części bezpieczeństwa takie jak czujniki czy przewody elektryczne. Mimo wszystko bardzo często konieczna jest wymiana różnorodnych części serca każdego pojazdu – silnika. Tutaj wymiana oleju czy paska/łańcuszka rozrządu powinna być regularna. Szczególnie ten drugi aspekt jest bardzo ważny ponieważ kiedy pasek/łańcuszek pęknie może spowodować trwałe uszkodzenie całego silnika. Jego naprawa to ogromny wydatek dlatego lepiej uważać na ten element!

 

Inne części, na które warto zwrócić uwagę do przeguby. Z pozoru niewielkie części samochodów ciężarowych, a potrafią naprawdę trzymać pieczę nad wieloma innymi, większymi układami. Przeguby zwłaszcza zużywają się podczas agresywnej jazdy i szybkiego wchodzenia w zakręty. Innym przykładem są drążki kierownicze i jakość zawieszenia. Zwłaszcza w przypadku korzystania z polskich dróg te części potrafią zużywać się bardzo często. Jazda po koleinach czy częste omijanie wielkich dziur to w Polsce klasyka…

 

Gdzie znaleźć dobre części do ciężarówek?

 

Wysokiej jakości części do samochodów ciężarowych można znaleźć w sklepie DBKparts, który oferuje zarówno sprzedaż jak i wymianę najczęściej psujących się części samochodów ciężarowych. To miejsce, w którym każdy pojazd może znaleźć swój azyl!

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ areapowerclub.com micro.pl