HomeMotoryzacjaŚledzenie ciężarówek na mapie

Śledzenie ciężarówek na mapie

Śledzenie ciężarówek na mapie

System telematyczny jest bardzo sprawdzonym oprogramowanie, w który powinien zainwestować każdy przedsiębiorca posiadający własną flotę samochodową. Zawiera on ogrom różnorodnych technologii i udogodnień, które wspierają funkcjonowanie firmy. Śledzenie ciężarówek na mapie jest jednym z wielu cech, które oferuje system telematyczny. Jest to bardzo ważny punkt ze względu na bezpieczeństwo swojego dobytku. Bowiem samochody ciężarowe są niezwykle drogie i nie ma nic dziwnego, że każdy ich właściciel chciałby wiedzieć, w którym miejscu na mapie się znajdują.

 

Co daje śledzenie ciężarówek na mapie

 

Lokalizator samochodów ciężarowych zapewnia przede wszystkim spokojny sen dla każdego przedsiębiorcy. Dzięki lokalizatorowi może on bezpiecznie kontrolować położenie wszystkich pojazdów na mapie reagując na jakieś zdarzenia losowe. Również dzięki temu może szybko reagować zmieniając trasę kierowców – przykładowo w momencie pozyskania jakiegoś ciekawego zlecenia w niedalekiej drodze od nich. Śledzenie ciężarówek na mapie umożliwia więc pozyskanie większej ilości dostaw, a co za tym idzie większej ilości klientów, którzy zostawiają w firmie swoje pieniądze.

 

Mimo wszystko na co dzień śledzenie ciężarówek na mapie pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa zarówno dla samochodów, przedsiębiorców jak i kierowców. Niestety czasy są jakie są, a kradzieży nie ubywa. W sytuacji postojów czy odpoczynku pojazdów ciężarowych na parkingach zdarza się, że złodzieje tylko czekają na taki obrót spraw. W przypadku udanej kradzieży jedyne co może uratować dany pojazd to śledzenie ciężarówki na mapie. Przedsiębiorca na swoim komputerze pokładowym stale widzi lokalizator i poruszający się pojazd. Po wezwaniu służb ratunkowych może on stale z nimi współpracować kilkakrotnie zwiększając szanse na odzyskanie swojego dobytku.

 

Podsumowanie

 

Jak to mówią w każdej branży – bezpieczeństwo to podstawa! Dlatego zainstalowanie lokalizatorów śledzących ciężarówki na mapie jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Takie możliwości daje system telematyczny, który powoli staje się nieodłącznym elementem każdej firmy przewozowej.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

oo.pl cznauroda.pl 6badukleague.com