HomeDom i WnętrzeFunkcjonalny parasol ogrodowy

Funkcjonalny parasol ogrodowy

Funkcjonalny parasol ogrodowy

Aranżując przydomowy taras czy ogród skupiamy się zazwyczaj na meblach oraz na tym, aby były one wygodne i funkcjonalne. Zapominamy, że równie ważna jest ochrona przed słońcem! Wśród licznych propozycji na zacienienie tarasu parasol ogrodowy jest wymieniany najczęściej. Jak konstruowane są dzisiaj parasole ogrodowe? Czy taki parasol może nas jeszcze zaskoczyć?

Nowoczesny parasol ogrodowy

Parasol ogrodowy w przestrzeni wypoczynkowej to element, którego nie może zabraknąć na naszym tarasie czy w ogrodzie – nie ma co do tego wątpliwości. Parasol ogrodowy pozwoli na zacienienie miejsca wypoczynkowego i zapewnienie nam przyjemnego chłodu w czasie największych upałów. Co również ważne: parasol ochroni nas przed promieniowaniem słonecznym i potencjalnymi poparzeniami.

Parasol ogrodowy tworzony jest dzisiaj z najwyższą precyzją i dbałością o zadowolenia użytkowników – parasole posiadają kilka punktów regulacji, przez co możliwe jest dokładne ustawienie kąta padania cienia. Warto również zwrócić uwagę na materiały: parasol ogrodowy tworzony jest z tworzyw o wysokiej odporności na uszkodzenia czy ścieranie. Parasol ogrodowy może być zastosowany zarówno w ogrodzie, jak i na przydomowym tarasie, werandzie. Nierzadko parasole kupują również restauratorzy, którzy chcą stworzyć wygodne ogródki letnie dla swoich gości.

Parasol ogrodowy – przemyślana konstrukcja

Jak zaprojektowany jest parasol ogrodowy? Jego główna oś to aluminiowy stelaż oparty na ruchomej stopie. Stelaż taki zabezpieczony jest przed rdzą, może być rotowany wokół własnej osi. Na szczycie parasola znajduje się czasza wykonana z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona zarówno przed promieniami UV, jak i przed wilgocią. Czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach, w zależności od modelu.

 

 

 

 

Author

tomasz.okonski@xann.pl