HomeDom i WnętrzeO czym należy pamiętać przed urządzeniem tarasu?

O czym należy pamiętać przed urządzeniem tarasu?

O czym należy pamiętać przed urządzeniem tarasu?

Tak, wypoczynek na tarasie należy do jednych z najprzyjemniejszych rzeczy. Tylko zanim marzenia staną się realnymi wizjami, należy całość urządzić. Wszystko trzeba zaplanować w taki sposób, aby móc czerpać maksymalne korzyści z pobytu na świeżym powietrzu, na własnym, wygodnym tarasie.

Taras dopasowany do potrzeb użytkowników

Może kiedyś nie podchodzono do tego w tak staranny sposób, ale potrzeby rosną. W szczególności, że jest tyle opcji do wyboru. Taras staje się już takim salonem, który umieszczony jest na świeżym powietrzu. Planując to miejsce należy pamiętać o:

  • odpowiedniej wielkości – takiej, która nie tylko będzie uwzględniała ustawienie odpowiednich mebli. Trzeba również pomyśleć o tym, że krzesła należy odsunąć i dosunąć do stołu, zapewniając sobie przy tym odpowiednią ilość miejsca.
  • cieniu – dla własnego i bliskich bezpieczeństwa. Parasole ogrodowe (np. te z gardenspace.sk/zahradne-slnecniky) są inwestycja pochłaniającą całkiem sporą ilosć pieniędzy. Zwróci się jednak ona po wielu razach użytkowania.
  • odległość – jeżeli ktoś planuje urządzać grilla, to musi zachować pomiędzy nim a stołem odpowiednią odległość, która powinna wynosić min. 140 cm. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że dym będzie przeszkadzał w spożywaniu posiłków.
  • miejsce na rośliny – czy pozostawia się wolne miejsce na samym tarasie? Czy wszystkie one zostaną przeniesione już na poziom trawnika? Jeżeli do dyspozycji jest naprawdę mała przestrzeń na samym tarasie, lepiej zdecydować się na tą drugą opcję, aby zapewnić sobie większą swobodę. 
Author

tomasz.okonski@xann.pl