HomeZdrowie i UrodaHistoria marki atomic

Historia marki atomic

Historia marki atomic

Dobre marki zwykle mogą poszczycić się długą historią istnienia. Nie inaczej jest w przypadku firmy atomic, która od wielu lat zaopatruje sportowców i nie tylko, w najlepszej klasy sprzęt (np. wiązania narciarskie atomic).

Historia marki

Zanim świat usłyszał o znanych wiązaniach narciarskich atomic, najpierw marka stawiała małe kroki w branży sportowej. A wszystko zaczęło się od tego, że pod koniec lat 30. XX wieku, w środku zimy, w centralnej części Austrii, urodził się założyciel marki Atomic. Dziś znany projektant, architekt i technolog – Alois Rohrmoser. Co ciekawe, pierwsza mała manufaktura tej marki została założona w 1955 roku. Pracowało w niej wówczas 4 rzemieślników, którzy w ciągu 12 miesięcy pracy produkowali około 40 par nart. Ciekawostką jest, że początkowo marka ta zajmowała się produkcją sanek i kół, jednak szybko zrezygnowała z tej działalności, a to z uwagi na zwiększające się zainteresowanie narciarstwem (i to zarówno na szczeblu amatorskim, jak i zawodowym). Założycielowi tej znanej dziś marki zależało wówczas na bardzo wysokiej jakość oferowanego sprzętu, bo właśnie dzięki temu, w planach rozwojowych, marka miała zdecydowanie odznaczać się na tle tamtejszej konkurencji. Na szczęście na efekty pracy wszystkich rzemieślniczej nie trzeba było długo czekać. Cała manufaktura opierała się na ręcznej pracy, z dbałością o najmniejsze szczegóły. W produkcji wykorzystano najlepsze materiały, zaś produkowany sprzęt był stale testowany i modyfikowany, a wszystko po to, by w ręce użytkowników oddać najlepsze produkty (np. wiązania narciarskie atomic). Najlepsza jakość marki wynikała również z tego, że w tworzenie tych jakże wówczas popularnych produktów, zaangażowani byli najlepsi rzemieślnicy, którzy produkcję łączyli z pasją i doświadczeniem narciarskim. Takie podejście szybko zaowocowało, sprawiając, że marka stała się rozchwytywana, zaś na każdą następną serię produkcyjną czekano z rosnącą niecierpliwością.

Dalsze losy marki atomic

Co niezwykle interesujące, już w 1960 roku, po licznych sukcesach oraz ogromnym rozwoju w produkcji, firma na każdy sezon przygotowywała około 5000 par nowych, idealnych nart, a wszystko po to, by w ciągu zaledwie dekady powiększyć tę liczbę prawie czternastokrotnie. Niesamowite losy marki sprawiły, że dziś sprzęt atomic cieszy się ogromnym uznaniem na całym świecie. Korzystają z niego nie tylko amatorzy, lecz również osoby, które sporty zimowe uprawiają zawodowo. Wszyscy chwalą markę za rzetelność i niebywała jakość oferowanych produktów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wiązania narciarskie atomic.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

live url https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ zobacz