HomeZdrowie i UrodaJakie skarpetki wybrać dla dzieci?

Jakie skarpetki wybrać dla dzieci?

Jakie skarpetki wybrać dla dzieci?

Każdy rodzic troszczy się o swoje dziecko najlepiej jak tylko potrafi. Troska ta objawia się także poprzez odpowiedni dobór ubrania dla naszej pociechy. Kurtki, spodnie, buty – na tych częściach ubioru rodzice koncentrują się najmocniej, kompletując garderobę dla swoich dzieci, jednak warto zauważyć, że równie istotną rolę w ubraniu dziecka pełnią skarpetki.

 

Dlaczego tak ważny jest dobór skarpet?

Skarpety dla dzieci ważne są nie tylko ze względu na swoją funkcję ozdobną, ale także dlatego, że chronią stopy dziecka przed obtarciami i odparzeniami spowodowanymi niekiedy źle dobranym obuwiem albo – czego małe dzieci są niebywałymi fanami – noszeniem bucików na gołą stopę.

Ważne jest aby dziecko nosiło skarpety dla dzieci również ze względu na to, że izolują one ciepło, a należy pamiętać, że małe dzieci często nie mają jeszcze tak dużej odporności na wyziębienia oraz infekcje. Często zimno bijące od stóp może stać się przyczyną rozwijającego się przeziębienia.

Wiadomo zatem już, że dzieci bezwarunkowo muszą nosić skarpetki, pojawia się zatem pytanie – jakie powinny one być?

Jaki materiał jest najlepszy na skarpety dla dzieci?

Pierwszą kwestią, którą warto rozważyć przy kupnie skarpetek dla dzieci to skład. Skarpetki z bawełny gwarantują najlepszą wentylację, a niczym nowym nie jest fakt, że im skóra lepiej oddycha tym jest w lepszym stanie oraz jest mniej narażona na infekcje grzybicze lub alergiczne, których swojemu dziecku każdy rodzic chce oszczędzić na każdym kroku.

Bardzo dobrze sprawdzają się skarpetki dla dzieci, które mają niewielkie domieszki innych materiałów – wpływa to korzystnie na ich trwałość, która jest szczególnie ważna w przypadku dzieci, które nie zawsze są uważne w swoich codziennych czynnościach i zabawach, a nierzadko biegają bez butów. Ponadto trwałość takich skarpetek dziecięcych również spełni swoją rolę w przypadku dzieci trenujących sport. Wówczas zarówno obuwie, jak i skarpetki są mocniej narażone na zniszczenie i przetarcie. Warto zaznaczyć, że skarpetki, w których bawełna to około 80% całego składu są mniej podatne na wyciągnięcia, a także szybciej schną.

Jaki wybrać kolor skarpet dla dzieci?

Kolor skarpetek dla dzieci to nieograniczone pole do popisu dla rodziców oraz dla dzieci, które już od najmłodszych lat chcą decydować i wybierać wzory skarpetek dla siebie. Postacie z bajek, wzory jedzenia, roślin i zwierząt, wzory geometryczne – te i wiele innych motywów można znaleźć na skarpetkach na dzieci. Dobrze dobrane stanowią element stylizacji małego dziecka, na przykład w połączeniu z sukieneczką dla dziewczynki w zbliżonym kolorze lub wręcz przeciwnie – kontrastujące z resztą ubranek.

To niewątpliwa przyjemność kupić swojej córce skarpetki z ulubioną księżniczką lub z pięknymi kwiatuszkami w jej ulubionym pastelowym kolorze, a dla syna wybrać opcję z piłką, super samochodami lub postacią z ulubionej bajki w modnym, chłopięcym kolorze.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione aspekty można swoje dziecko wyposażyć w świetne skarpetki, które staną się jego ulubionymi i wyprzedzą nawet ulubione buty.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ icflvacation.com zobacz