HomeDom i WnętrzeMeble kuchenne narożne, czyli jak zagospodarować kłopotliwą przestrzeń

Meble kuchenne narożne, czyli jak zagospodarować kłopotliwą przestrzeń

Meble kuchenne narożne, czyli jak zagospodarować kłopotliwą przestrzeń

Nie każdy ma do wyboru klasyczny układ kuchni. Jest wiele takich pomieszczeń, które wymagają nieco większego zaangażowania. Pomocne w tym względzie mogą okazać się meble kuchenne narożne. Co należy wiedzieć o narożnikowym układzie kuchni, aby nie mieć problemu z aranżacją tego typu pomieszczenia?

“Martwa” przestrzeń

Zanim wstawimy meble kuchenne narożne, musimy zdać sobie sprawę z kilku rzeczy. Zawsze trzeba zadbać o urządzenie odpowiednich stref, dzięki czemu przygotowanie posiłków nie będzie sprawiało nam żadnych problemów. Do tego należy wiedzieć, że zagospodarowanie narożnika może stanowić nie lada kłopot – chyba, że ktoś pozna ciekawe rozwiązania na to, aby w lepszy sposób zagospodarować “martwą” przestrzeń w narożniku. Biorąc pod uwagę zakup mebli, należy mieć pomysł na to, co ustawimy w samym narożniku.

Funkcjonalne meble kuchenne narożne

Do samego kąta, nie za karę, można wstawić szafkę kuchenną, dzięki której będzie można przechowywać potrzebne rzeczy. Uwaga! Z tej szafki nie róbmy miejsca na przechowywanie najmniej potrzebnych rzeczy. Wręcz przeciwnie – można tam ustawić garnki, które bez problemu będzie można wyjmować przy pomocy szafki typu cargo w kształcie nerki. Zamiast takiej szafki, można zdecydować się na kuchenkę narożną. Tak, również takie rzeczy można ustawić w kącie, dzięki czemu cała przestrzeń zostanie lepiej wykorzystana. Do wyboru jest również zlewozmywak. Bez problemu otrzymamy takie modele w kształcie narożnikowym, które będzie można dopasować do takiego pomieszczenia kuchennego.

 

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ eshaphotography.com live url