HomeCiekaweJakie zastosowanie mają prefabrykowane ściany betonowe?

Jakie zastosowanie mają prefabrykowane ściany betonowe?

Jakie zastosowanie mają prefabrykowane ściany betonowe?

W nowoczesnym budownictwie coraz większą popularność zdobywają prefabrykowane ściany betonowe, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Mowa tutaj oczywiście o dwóch betonowych warstwach, które połączone są ze sobą specjalnymi łącznikami wykonanymi ze stali nierdzewnej.

Jakie zastosowanie?

Prefabrykowane ściany betonowe wykorzystywane są przede wszystkim w obiektach mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych. Prefabrykaty wykorzystywane są także przy budowie różnorodnych obiektów użyteczności publicznej. Nie można zapominać także o dużych obiektach produkcyjnych i magazynowych, które wyróżniają się dużą wytrzymałością.

W prefabrykowanych ścianach pomiędzy poszczególnymi warstwami betonu znajduje się izolacja termiczna, dzięki której można uzyskać doskonałe parametry jeżeli chodzi o izolację cieplną i akustyczną. Jako warstwę techniczną w zależności od potrzeb można wykorzystać popularną wełnę mineralną albo niezawodny polistyren ekstrudowany.

Jakie największe zalety?

Szerokie zastosowanie prefabrykowanych ścian betonowych w dużej mierze wynika z ich licznych zalet i coraz przystępniejszej ceny. Największym atutem prefabrykatów jest oczywiście to, że dzięki nim można znacząco skrócić czas realizacji danego projektu. Prefabrykowane ściany betonowe można zamontować nawet przy bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych, które w polskim klimacie są dużym problemem.

Olbrzymim atutem prefabrykowanych ścian jest także to, że inwestorzy mogą uzyskać gotową warstwę elewacyjną, dzięki czemu niezbędne jest gipsowanie ścian. Prefabrykowane ścian od razu mogą posiadać nie tylko otwory okienne i drzwiowe, ale również niezbędne elementy instalacji elektrycznej/sanitarnej. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Prefabrykowane ściany betonowe mogą pochwalić się także wysokim poziomem bezpieczeństwa pożarowego. Dzięki nowoczesnym technologią producenci prefabrykowanych elementów są w stanie zapewnić niespotykaną powtarzalność i bardzo wysoką jakość.

Jakie są rodzaje ścian prefabrykowanych?

W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić przede wszystkim ściany konstrukcyjne. W tym konkretnym przypadku można wyróżnić ściany nośne odpowiedzialne za przenoszenie obciążeń od stropów oraz ściany samonośne, które z kolei nie przejmują żadnych obciążeń.

Drugą grupę stanowią ściany niekonstrukcyjne, które zazwyczaj pełnią rolę funkcjonalnych przegród wewnątrz danego mieszkania. Ściany niekonstrukcyjne przenoszą bezpośrednio na elementy konstrukcji danego budynku nie tylko swój ciężar własny, ale również wszelkie obciążenia, które bezpośrednio oddziałują na ściany.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ściany betonowe z prfefabrykatu.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

Industrialny hoker z oparciem do wyspy https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-kurs-na-prawo-jazdy/