HomeDom i WnętrzeSosna bonsai do domu i ogrodu

Sosna bonsai do domu i ogrodu

Sosna bonsai do domu i ogrodu

 

Drzewa bonsai, wywodzące się z kultury japońskiej, czy szerzej azjatyckiej, podbiły serca Polaków. Nie da się ukryć, że dla wielu osób to wspaniały pomysł na hobby uczące tak naprawdę cierpliwości, oddania, zaangażowania. Oczywiście można pójść też na skróty i kupić gotowe drzewo, jakim jest sosna bonsai, a następnie cieszyć się jego urodą.

Sosna bonsai do domu

Miłośnicy roślin zielonych w domu bez wątpienia zastanawiają się nad tym, czy sosna bonsai będzie dobrym wyborem. Wszystko zależy od tego, jakiej wielkości jest drzewko. Decydując się tak naprawdę na miniaturkę, możemy postawić ją nawet we własnym domu.

Jeżeli zdecydujemy się na większe drzewko, potrzebna będzie spora ilość miejsca. Wtedy sosna może stanąć na przykład w dużym, przestronnym salonie lub w oranżerii. W innych przypadkach można zdecydować się na znalezienie miejsca dla sosny w ogrodzie, na tarasie lub w patio.

Do jakich wnętrz pasuje sosna bonsai?

Jeżeli sosna bonsai zostanie postawiona w domu, warto zwrócić uwagę na to, do jakich wnętrz pasuje takie drzewko. Obecnie dosyć popularne są wnętrza utrzymane w duchu japońskiego minimalizmu, który nazywany jest wabi sabi. To właśnie do takich domów drzewko bonsai w ozdobnej doniczce będzie jak znalazł.

Aby pięknie wyeksponować drzewko, trzeba zostawić mu trochę przestrzeni, a także nie zapewniać towarzystwa. Co oznacza to w praktyce? Drzewka bonsai stanowią wyjątkową zieloną dekoracją we wnętrzu. Jeśli zminimalizuje się ilość innych kwiatów w domu, stawiając właśnie na takie okazy, będą one dobrze wyeksponowane. W ten sposób będą stanowiły najważniejszy element dekoracyjny.

Sosna na taras lub balkon

Sosna bonsai doskonale sprawdzi się również jako drzewko na taras lub balkon. Pięknie wygląda między innymi wtedy, gdy podłoga na tarasie wyłożona jest deską kompozytową, a sam taras urządzony za pomocą prostych mebli i dodatków. Wszystkie drzewa bonsai lubią bowiem minimalizm. Ozdobnym elementem może być natomiast doniczka, chociaż i tak najlepiej sprawdzą się proste, gliniane donice.

Sosna bonsai jest dosyć tolerancyjna jeżeli chodzi o zmieniające się warunki pogodowe. Dlatego też może być całoroczną rośliną zewnętrzną, zdobiąc w ten sposób taras lub balkon bez względu na porę roku. To dobra opcja dla osób, które poszukują roślin ozdobnych na zewnątrz. Pielęgnacja sosny jest stosunkowo prosta i łatwa. Jeżeli chodzi o przycinanie, to więcej na ten temat można znaleźć w specjalistycznych artykułach. Poza tym dostępne są tutoriale, a zatem filmy instruktażowe dotyczące przycinania drzewek.

Więcej informacji znajdziesz na stronie trachycarpus fortunei.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://bestiae.pl/transformacja-przedpokoju/ https://ciechpress.pl/ciechanow/czy-warto-kupic-ubezpieczenie-samochodowe-online-zalety-i-wady Metalowy stojak na ręczniki