HomeDom i WnętrzeKomplet rattanowy w nowoczesnej odsłonie

Komplet rattanowy w nowoczesnej odsłonie

Komplet rattanowy w nowoczesnej odsłonie

Klasyczny komplet rattanowy w ogrodzie to marzenie wielu z nas. Dzisiaj marzenie to możemy szybko zrealizować korzystając z ofert topowych producentów mebli ogrodowych. Obecnie zachwyci nas przede wszystkim design – projektanci dbają o to, aby meble rattanowe były funkcjonalną ozdobą w naszych ogrodach, na tarasach, balkonach.

Miejsce wypoczynkowe ozdobione naturalnym rotangiem

Moda na meble rattanowe wraca – wynika to przede wszystkim z faktu, że możliwe jest pozyskiwanie tego cennego surowca z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Dzięki takim plantacjom środowisko naturalne nie jest dewastowane, a my możemy cieszyć się wyjątkowymi meblami w naszych ogrodach i na tarasach.

Jaki komplet rattanowy wybrać?

Możliwości jest wiele – warto pamiętać o tym, aby konkretne meble dopasować do wielkości posiadanej przestrzeni, jak również do potrzeb. Na niewielkich tarasach czy balkonach sprawdzi się komplet rattanowy złożony z 2-3 foteli i niewielkiego stolika kawowego. Tak zaaranżowane miejsce będzie idealne do picia porannej kawy, popołudniowego odpoczynku, czytania książek. Jeśli dysponujemy większą ilością miejsca dobrym rozwiązaniem może być wykorzystanie sof dwuosobowych czy też większej ilości foteli i klasycznego, drewnianego stołu. W takim miejscu bez trudu podamy pyszne letnie posiłki, ugościmy bliskich na grillu czy zaprosimy gości do wspólnego biesiadowania na świeżym powietrzu. Ogród czy taras uzupełni odpowiednie oświetlenie oraz nowoczesny parasol ogrodowy.

Jak dbać o meble rattanowe? Komplet rattanowy utrzymamy w czystości poprzez jego regularne przecieranie czystą i suchą ściereczką. Pomocna okaże się też niewielka miotełka. Meble rattanowe powinniśmy chronić przed wilgocią – w okresie jesieni i zimy koniecznie schowajmy je pod dach lub przykryjmy je pokrowcami ogrodowymi.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

oo.pl ldwideracewalking.com meirovitz.com