HomeZdrowie i UrodaPrzydatny kurs

Przydatny kurs

Przydatny kurs

W swoim życiu staramy się próbować wielu ciekawych rzeczy, które dostarczą nam dużej dawki adrenaliny i sprawią, że będziemy przez wiele godzin chodzili z uśmiechem na twarzy. Skoki ze spadochronem są jedną z usług, z której można skorzystać od kilku lat w wielu polskich miejscowościach i przyciągają one bardzo dużo ciekawych wrażeń osób.

Kurs spadochronowy

Kiedy podejmiemy już decyzję o tym, że chcemy zaszaleć i spróbować czegoś szalonego, będziemy musieli przejść kurs spadochronowy, który da nam odpowiedź w którym jesteśmy miejscu i czy będziemy w stanie wyskoczyć wiele razy w swoim życiu. Istnieje kilka typów ludzi i wiele osób ma tak, że na kilka godzin przed skokiem jest pewne swojej decyzji, a po wejściu do samolotu nogi zaczynają się zbyt mocno trząść i trzeba podjąć decyzję o rezygnacji.

Skok na bungee

Podobna sytuacja co podczas skoków spadochronowych może nas spotkać na bungee. Z reguły to właśnie ten szalony skok jest pierwszą próbą wielu osób i spróbowaniem swoich sił. Dopiero potem dochodzi chęć wyjścia na jeszcze wyższy level i próba skoków ze spadochronem. Oczywiście nie ma się czemu dziwić, gdyż skok na bungee odbywa się z kilkudziesięciu metrów, a ten ze spadochronem nawet z kilku kilometrów, więc adrenalina i sam czas lotu są nieporównywalnie dłuższe.

Skoki po kursie

Kiedy zrobimy już kurs spadochronowy i zapragniemy rozpocząć pierwsze prawdziwe skoki, na sam początek będziemy oczywiście skakać w tandemie, czyli ze specjalnie przeszkolonym instruktorem. Skoki spadochronowe są zbyt poważnym przedsięwzięciem by można było pozwalać amator swobodnie spadać i dopiero po kilku skokach oraz ustabilizowaniu sylwetki w locie można zacząć skakać samemu i czerpać z tego ogromną radość.

Wysokie ceny

Skoki ze spadochronem mogą przestraszyć wiele osób, którym dane było już wyskoczyć na bungee i chcą spróbować czegoś nowego. Porównanie ceny tych dwóch skoków pokazuje, że skok spadochronowy jest dużo droższy. Jest to jednak zupełnie zrozumiałe, gdyż wznosimy się samolotem na bardzo dużą wysokość i w nasz skok jest zaangażowane bardzo dużo osób. Swobodne spadanie jest opisywane przez wiele osób jako jedno z bardziej szalonych przeżyć w życiu i wiele ludzi chce to przeżyć jeszcze raz.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefy

Author

tomasz.okonski@xann.pl