HomeZdrowie i UrodaStanik sportowy

Stanik sportowy

Stanik sportowy

Stanik sportowy to element ubioru sportowego, który powinna posiadać każda aktywna fizycznie kobieta. W przypadku źle dobranego biustonosza wzrasta ryzyko bolesnych obtarć i uszkodzeń biustu, który w przyszłości będzie miał tendencję do opadania. Wszystko przez wstrząsy, które są wynikiem każdej aktywności fizycznej. Stanik sportowy powinien dobrze dociskać piersi do klatki chroniąc przed wstrząsami i zapewniając kobiecie wygodę na jaką zasługuje.

 

Dobierz odpowiedni stanik sportowy do swoich piersi!

 

Każda kobieta jest inna. Jedna posiada mniejszy, a inna większy biust. Dlatego podczas wyboru stanika sportowego każda kobieta powinna dobrać rodzaj stanika sportowego do wielkości swojego biustu. I tak wyróżnia się:

 

-Stanik kompresyjny; posiada on możliwość do równoczesnego docisku obydwu piersi do klatki piersiowej. Jest on przeznaczony dla kobiet, które posiadają rozmiar miseczki A bądź B. Jest jednym z najprostszych typów staników dostępnych do zakupu w sklepach stacjonarnych i internetowych.

 

-Stanik z osobnym dociskiem; jest to stanik sportowy przeznaczony dla kobiet posiadających bardziej pokaźny biust. Jego atutem jest fakt dociskania każdej piersi z osobna do klatki piersiowej przez co biust jest jeszcze lepiej utrzymywany w statycznej pozycji.

 

Stanik sportowy z dodatkowym pasem regulującym; przeznaczony jest dla kobiet posiadających największe rozmiary miseczek. Tak jak poprzednik osobno dociska każdą pierś do klatki piersiowej przez co dobrze je stabilizuje. Oprócz tego posiada dodatkowy pas regulujący, który można dobrać indywidualnie pod wielkość swoich piersi.

 

Oprócz rozmiaru stanik sportowy powinien być dobrany również pod dyscyplinę sportu, którą uprawia dana kobieta. W przypadku intensywnych sportów, które podatne są na wstrząsy stanik sportowy powinien jak najlepiej stabilizować i unieruchamiać piersi.

 

Podsumowanie

 

Jeśli nie jest się pewnym co do wyboru odpowiedniego rodzaju stanika warto jest zamówić kilka z nich, przymierzyć, a następnie wybrać ten najlepiej pasujący, a resztę odesłać. W ten sposób będzie miało się pewność, że stanik sportowy jest idealnie dobrany.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

live url antraffic.pl zobacz