HomeMotoryzacjaUdział w kolizji lub wypadku drogowym jest dla każdego kierowcy bardzo nieprzyjemnym wydarzeniem.

Udział w kolizji lub wypadku drogowym jest dla każdego kierowcy bardzo nieprzyjemnym wydarzeniem.

Udział w kolizji lub wypadku drogowym jest dla każdego kierowcy bardzo nieprzyjemnym wydarzeniem.

Gdy minie pierwszy szok, często pojawia się również pytanie, co zrobić z takim uszkodzonym pojazdem?  Naprawiać go, a może próbować po prostu sprzedać? Tylko, jak to zrobić? Próbować dawać ogłoszenie, czy może od razu skierować się do firmy zajmującej się profesjonalnie skupem aut powypadkowych. Drugie z tych rozwiązań wydaje się prostsze i wygodniejsze. Na pewno będzie kosztować właściciela takiego uszkodzonego pojazdu znacznie mniej stresu, niż próby sprzedaży poprzez prasowe lub internetowe anonse.

Po pierwsze za takie ogłoszenie trzeba zapłacić

Często jest to nawet suma kilkudziesięciu lub kilkuset złotych. Mimo uiszczenia takiej opłaty, nie ma się gwarancji, że w końcu sprzedaż powypadkowego pojazdu dojdzie do skutku. Nie daje jej również umieszczenie ogłoszenia na darmowych portalach. Tu ryzyko długiego oczekiwania na odzew jest jeszcze bardziej prawdopodobne. Ponieważ zwykle w takich miejscach ogłoszeń jest znacznie więcej niż tam, gdzie trzeba za nie zapłacić.

Gdy już pojawi się taj zwany potencjalny klient, to jednak dopiero połowa sukcesu

 Często sam proces oglądania auta nie jest przyjemny dla jego właściciela. Mimo że kupujący wie, że ma do czynienia z powypadkowym pojazdem, ogląda go tak, jak byłby nowy. Szuka wszystkich usterek lub nawet próbuje zarzucać oszustwo w ukrywaniu uszkodzeń. A wszystko po to, aby jak najbardziej zbić cenę. Lub liczy na to, że właściciel samochodu ma już tej sprzedaży tak dość, że zgodzi się na jego warunki.

 Aby tego wszystkiego uniknąć, warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm zajmujących się skupem aut powypadkowych. Na przykład zapoznać się z ofertą wrocławskiej firmy: www.lider-auto.pl, która już od wielu lat zajmuje się skupem aut powypadkowych. Choćby, dlatego, że gotówkę można otrzymać w przypadku takich firm już w dniu zgłoszenie się do niej. Poza tym pracownicy takich firm przeprowadzają oględziny pojazdu właściwe dla aut uszkodzonych. Przede wszystkim zwracają uwagę na elementy, które są całe. Taki sposób oceny auta pozwoli na uzyskanie przez klienta dobrej ceny.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

zobacz zobacz wiecje enting.com.pl