HomeDom i WnętrzeWanny nowoczesne i starej daty

Wanny nowoczesne i starej daty

Wanny nowoczesne i starej daty

Na rynku dostępne są różne rodzaje wanien. Wciąż niezwykle popularne są typowe wanny prostokątne, które są bardzo łatwe w aranżacji, nie wymagają dużej przestrzeni, łatwo ustawia się je w rogach i kątach łazienek, dzięki czemu nie sprawiają większych problemów. Ten model nadal jest bardzo lubiany i wiele osób nie zamieniłoby prostokątnej wanny na bardziej nowoczesny model – czasami tylko już z sentymentu.

Różne rodzaje wanien

Wanny stalowe znane są od pokoleń, jednakże te współczesne wanny stalowe różnią się od tych, które były kiedyś w naszych domach. A wszystko dlatego, że zmienił się proces ich produkcji i technologia wytwarzania. I tak, dziś warstwa emalii, jaką się stosuje w tego typu wannach, nie jest aż tak gruba, dzięki czemu nie powstają tak często jej odpryśnięcia czy zadrapania. Wadą tych wanien na pewno jest to, że są one bardzo ciężkie i nie łatwo jest je przenieść czy przestawić. Z kolei pomimo swojej wagi, wanny tego typu nie wymagają dodatkowych, specjalnych stelaży czy obudowy. Tu także warto wspomnieć, że wanny metalowe są bardzo odporne na uszkodzenia, a przez to też są bardzo trwałe. Te nowoczesne wanny stalowe są godne polecenia.

Nowoczesne czy klasyczne wanny marmurowe?

Choć wanna marmurowa dziś jest niezwykle pożądana na rynku wnętrzarskim (jednakowo te wanny prostokątne, owalne, czy wolnostojące), to należy tu zaznaczyć, że wanna marmurowa to tak naprawdę materiał sztuczny. Bez względu jednak na wszystko, wanny takie prezentują się niezwykle luksusowo i na rynku najczęściej spotykane są w formie wolnostojącej. W każdym nawet najmniejszym wnętrzu stanowią element przyciągający wzrok. Ogromną zaletą tego typu wanien jest to, że są ciepłe w dotyku, i mają zdolność zachowywania temperatury wody (woda się w nich długo nie wychładza). Co ciekawe, modele te są także dźwiękochłonne, zatem zapewnia niezwykle wysoki komfort korzystania z kąpieli. Wanny marmurowe mają jednak jedną, ważną wadę. Bez względu na ich kształt (wanny prostokątne, owalne) są one stosunkowo drogie w porównaniu do innych rodzajów wanien (np. wanien akrylowych). Pomimo ceny, oczywiście wielu klientów wybiera je ze względu na swój niepowtarzalny charakter, luksusowy wygląd, a także to, że są odporne na zarysowania i odpryśnięcia. Na pewno też kupując wannę ze sztucznego marmuru, mamy pewność, że będzie ona nam służyła w nienagannym stanie przez wiele lat. Jeżeli chcemy odmienić wygląd naszej łazienki, marmurowa wanna będzie doskonałą, klasyczną inwestycją, która zdaje się, nigdy nie wyjdzie z mody.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/ zobacz wiecje zobacz