HomeDom i WnętrzeDuży parasol ogrodowy z podstawą – jaki wybrać?

Duży parasol ogrodowy z podstawą – jaki wybrać?

Duży parasol ogrodowy z podstawą – jaki wybrać?

Nowoczesne parasole ogrodowe to ciekawy dodatek w ogrodach czy na tarasach. Produkt ten projektowany jest w taki sposób, aby wzbogacać przestrzeń dookoła, ale przede wszystkim: skutecznie chronić przed silnym promieniowaniem UV. Jaki parasol wybrać i czym kierować się podczas kupna? Czy warto zaufać topowym producentom?

Dlaczego parasol w ogrodzie to podstawa?

Głównym zadaniem parasola słonecznego jest zapewnianie cienia. Obecnie producenci oferują nam duży parasol ogrodowy z podstawą, którego obszerna czasza jest w stanie zacienić bardzo duży obszar wypoczynkowy. To jednak nie jedyna wartość. Przesiadywanie pod parasolem ogrodowym pozwoli uchronić się przed silnym promieniowaniem UV, które w krótkim czasie może przyczynić się do poparzeń skóry. Nowoczesne parasole posiadają czasze tworzone z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem, przez co czasza odporna jest zarówno na promieniowanie słoneczne, wilgoć czy wnikanie kurzu. To także gwarancja, że tkanina na długo zachowa swój piękny kolor. Za odpowiednie ułożenie tkaniny czaszy odpowiadają sprężyny naciągowe.

Parasole posiadają aluminiowe stelaże, które ustawiane są na ruchomej stopie. Takie rozwiązanie sprawia, że parasol może być rotowany o 360 stopni bez konieczności ruszania podstawy.

Jak osadzić parasol ogrodowy?

Możliwości na ustawienie parasola ogrodowego jest kilka. Zdecydowana większość osób korzysta z podstaw do wkopania w ziemię. Są one tworzone z włókna szklanego, które jest wysoce odporne na uszkodzenia oraz działanie wilgoci. Chcąc wykorzystać parasol na tarasie warto wybrać podstawę z niewielkimi kółkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe stanie się wygodne przesuwanie parasola po gładkiej powierzchni. Alternatywą są klasyczne podstawy.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

live url Metalowy stojak na papier toaletowy loft https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-zdrowotne-bez-pracy/