HomeDom i WnętrzeWażny element każdej wyprawki dla maluszka, czyli jak wybrać materacyk do łóżeczka

Ważny element każdej wyprawki dla maluszka, czyli jak wybrać materacyk do łóżeczka

Ważny element każdej wyprawki dla maluszka, czyli jak wybrać materacyk do łóżeczka

Wyprawka dla maluszka nie tylko pochłania dużo czasu, ale również i pieniędzy, co jest oczywiście wiadome od samego początku. Są wybory, których można dokonywać szybko i z łatwością i są wybory, nad którymi bardziej trzeba się zastanowić. Dotyczy to na przykład takiego elementu, jak materacyk do łóżeczka, o którym dzisiaj porozmawiamy.

 

Jaki powinien być materacyk do łóżeczka

 

Już od pierwszych dni noworodek powinien mieć przygotowane odpowiednie warunki do snu, aby leżał w wygodnej i odpowiedniej pozycji dla niego, ponieważ już od momentu narodzin będzie wpływało to na jego późniejszą postawę. W materacykach dla dzieci bardzo ważne jest również wypełnienie. Najczęściej wybierane są materace z lateksem lub kokosem w środku. Warto też pomyśleć o tym, aby ten pierwszy materac był antyalergiczny.

 

Pokrowiec na materacyk do łóżeczka

 

Każdy materacyk do łóżeczka powinien posiadać zdejmowany pokrowiec po to, aby zadbać o czystość takiego materacyka. Wiadomo, że każdy brud będzie zagrożeniem dla Maluszka, a zebrane roztocza mogą wywoływać alergię. Taki pokrowiec powinno się prać dość często. Szczególnie przez pierwsze miesiące życia maleństwa.

 

Dobra cyrkulacja powietrza

 

To kolejna ważna kwestia, jeśli chodzi o materacyk do łóżeczka. Dobra cyrkulacja powietrza w takim materacyku ma za zadanie to, że będzie powstawało mniej roztoczy, ponieważ materacyk będzie samodzielnie „oddychał” i nie będzie dobrych warunków do rozwoju takich roztoczy.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

Pojedyńczy metalowy wieszak na ręczniki zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-przegladu-technicznego-samochodu/