HomeDom i WnętrzeIdealnie zaaranżowany taras

Idealnie zaaranżowany taras

Idealnie zaaranżowany taras

Jak sprawić, aby zwykły taras stał się najlepszym miejscem do odpoczynku dla całej rodziny? Okazuje się, że nie trzeba wiele! Poprzez wybranie odpowiednich mebli i dodatków możemy zaaranżować miejsce do relaksu, z którego korzystać będą wszyscy domownicy. Jakie produkty wybierać? Na co zwracać uwagę?

Piękne meble wypoczynkowe na tarasie

Chcąc korzystać w okresie lata z tarasu z pewnością powinniśmy zadbać o odpowiednie meble tarasowe. Wśród licznych propozycji znajdziemy komplety technorattanowe, rotangowe, aluminiowe, meble modułowe. Bez względu na nasz wybór zadbajmy o to, aby zakupiony komplet odznaczał się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne oraz na uszkodzenia. Meble niskiej jakości bardzo szybko zaczną się koślawić, łamać.

Jakie elementy zestawów wybrać? Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Jeśli cenimy popijanie popołudniowej kawy w promieniach słońca wybierzmy niewielki stolik kawowy i wygodne fotele. Chcąc wypoczywać pod parasolem warto zastanowić się nad klasyczną leżanką z możliwością regulowania zagłówka. Jeśli spodziewamy się gości wybierzmy obszerne sofy narożne z technorattanu.

Otocz się zielenią!

Zieleń kojąco wpływa na nasze zmysły, pozwala się zrelaksować, odpocząć oczom. Warto wykorzystać ten kolor na naszych tarasach. Najprostszym sposobem będzie wykorzystanie naturalnych roślin! Duże donice na taras  pozwolą nam na zasadzenie eleganckich krzewów i miniaturowych choinek, dzięki czemu skutecznie odgrodzimy się od ulicznego hałasu i zgiełku. Osoby ceniące kwitnące kwiaty mogą postawić na sadzonki lawendy czy też samodzielnie wysiać nasturcję, która z czasem zacznie wspaniale kwitnąć. Na niewielkich tarasach możemy stworzyć punkt z ziołami – wystarczy kupić kilka sadzonek i osadzić je w dużych doniczkach. Z takiego ziołowego ogrodu warto korzystać podczas przygotowywania zdrowych posiłków!

 

 

 

Author

tomasz.okonski@xann.pl

live url https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ zobacz wiecje