HomeCiekawePiwo alkoholowe vs piwo bez alkoholu

Piwo alkoholowe vs piwo bez alkoholu

Piwo alkoholowe vs piwo bez alkoholu

Stosunkowo niedawno na polskim rynku pojawił się nowy wyrób, a mianowicie piwo pozbawione zawartości alkoholu. Można je pić o każdej porze dnia i nocy – nie powoduje bowiem uzależniania, a ponadto nie ma po nim kaca. Jaka jest różnica pomiędzy piwem bezalkoholowym a alkoholowym?

Skomplikowany proces produkcji

Spora grupa osób może być zaskoczona tym, że proces produkcji piwa bezalkoholowego praktycznie niczym nie rożni się od procesu produkcji piwa z normalną zawartością alkoholu. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku wykorzystywane są te same składniki i to w zbliżonych proporcjach. Jedyna różnica jest taka, że w przypadku piwa bez alkoholu trzeba doprowadzić do tego, aby wyprodukowany napój pozbawiony był procentów. Wykorzystywana jest do tego ekstrakcja próżniowa lub destylacja.

Polskie prawo określa, że piwem bezalkoholowym może być określany napój o maksymalnej zawartości alkoholu, która nie przekracza 0,5% objętości. Tylko napoje pozbawione alkoholu mogą być bez ograniczeń spożywane w przestrzeni publicznej, co szczegółowo określa ustawa o wychowaniu w trzeźwości.

Wartości odżywcze piwa

Piwo bezalkoholowe, podobnie jak i to tradycyjne, zawiera szereg cennych składników odżywczych. Sód, potas, magnez czy polifenole to tylko niektóre z nich. Dzięki regularnemu uzupełnianiu składników odżywczych organizm może funkcjonować w sposób prawidłowy.

Ponadto piwo bezalkoholowe zawiera także antyoksydanty. Sprawiają one, że organizm człowieka starzeje się nieco wolniej. Chmielowa kuracja odmładzająca – czy to nie brzmi intrygująco?

Warto wspomnieć także o tym, że piwo działa moczopędnie, dzięki czemu nerki oczyszczają się szybciej, co z kolei sprawia, że zmniejsza się prawdopodobieństwo powstawania kamieni na nerkach i w całym przewodzie moczowym.

Które piwo jest lepsze?

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy lepszym rozwiązaniem jest piwo bez alkoholu czy to z jego zawartością. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań konkretnych konsumentów, jednak fakt jest taki, iż spożywanie piwa bezalkoholowego nawet w dużych ilościach nie doprowadzi do uzależnienia.

Piwo bezalkoholowe świetnie sprawdzi się na imprezach o rozmaitym charakterze. Coraz częściej pojawia się ono chociażby na weselach czy innych przyjęciach o charakterze rodzinnym.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Bezalkoholowe.com

Author

tomasz.okonski@xann.pl