HomeCiekawePraca za granicą – kwestie podatkowe

Praca za granicą – kwestie podatkowe

Praca za granicą – kwestie podatkowe

 

Podjęcie się pracy poza granicami kraju to dzisiaj spora szansa dla osób młodych, jak również tych, które szukają możliwości lepszego stanowiska dla siebie i zmian w życiu. Dzięki otwartym granicom i współpracy krajów członkowskich UE możemy nie tylko swobodnie podróżować po Europie, ale też bezproblemowo podejmować zatrudnienie w krajach UE. Co musimy wiedzieć o kwestiach podatkowych?

Jak znaleźć pracę za granicą?

Poszukiwanie pracy za granicą może polegać przede wszystkim na sprawdzaniu ofert pracy na znanych i cenionych portalach pośrednictwa pracy. Druga opcja to śledzenie ofert, które pojawiają się na stronach internetowych konkretnych pracodawców. Pamiętajmy również, aby wcześniej przygotować nasze CV w języku angielskim – istotne jest to, aby każde CV było dopasowane do konkretnego pracodawcy. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe szanse na zatrudnienie. Rozmowy kwalifikacyjne dla stanowisk zagranicznych często przeprowadzane są dzisiaj online – to wygodna forma dla obu stron, pozwalająca na oszczędność dużej ilości czasu.

Pamiętaj o rozliczeniu podatku

W każdym kraju UE, tak samo jak w Polsce, wraz z początkiem nowego roku czeka nas rozliczenie podatkowe za poprzedni rok. Wykazując nasze dochody możemy często odliczyć od podatku różnorodne ulgi. Jako obcokrajowcy możemy również wnioskować o zwrot podatku, jednak w tej sytuacji musimy pamiętać, że konieczne jest wtedy też rozliczenie w Polsce – mówią specjaliści z firmy zwrot-podatkow.pl. Rozliczenie poza granicami kraju nie jest skomplikowane – zdecydowana większość krajów udostępnia już specjalne platformy internetowe o odpowiednich zabezpieczeniach. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest wysłanie deklaracji podatkowej szybko i bez konieczności udawania się do urzędu.

 

 

Author

tomasz.okonski@xann.pl