HomeZdrowie i UrodaRelaksujące masaże w stresujących czasach

Relaksujące masaże w stresujących czasach

Relaksujące masaże w stresujących czasach

W czasach, w których coraz bardziej czujemy napięcie zarówno ciała, jak i ducha, warto pomyśleć o rzeczach, które pozwolą nam się odprężyć i sprawią, że zdenerwowanie i presja pracy, ochrony zdrowia, relacji związkowych i rodzinnych odejdą na  moment na drugi plan. Utrzymanie życiowej równowagi i złapanie dla siebie odrobiny relaksu i kojącego odprężenia mogą zapewnić np. relaksujące masaże.

Jak masaż wpływa na odprężenie organizmu?

Rola masażu w przywracaniu ciała i ducha do równowagi jest dzisiaj nieoceniona. To właśnie wywodzące się ze starożytnych filozofii ruchy dłoni po ciele potrafią pobudzić pewne części naszego organizmu i sprawić, że dopłynie do nich kojąca energia spokoju. Masaż już od najdawniejszych czasów doceniany był przez ludzi, którzy z niego korzystali jako metoda głęboko relaksująca i wpływająca na tzw. wewnętrzne ukojenie. We współczesnych gabinetach masażu np. https://www.studiorituals.pl/ stosuje się dzisiaj techniki masowania, które z jednej strony nawiązują do tych sprzed lat, a z drugiej rozwinięte są o wiedzę medyczną dzięki czemu stanowią kompleksowe rozwiązanie relaksujące, zajmujące zaledwie pół do godziny naszego cennego czasu. Ten krótki wycinek może się jednak okazać zbawienny dla skołatanych nerwów i naładować organizm siłą do działania nawet na cały kolejny tydzień.

Aromaterapia w masażu czyli wpływ zapachu na umysł

Jedną z ciekawszych form masażu o działaniu głęboko odprężającym jest masaż relaksacyjny wspartymi środkami aromaterapeutycznymi. Tzw aromaterapia w masażu pozwala docierać do najgłębszych pokładów ludzkiego stresu, skutecznie go niwelując i redukując napięcie psychiczne właśnie poprzez towarzyszące masażowi zapachy. Na przykładzie salonu https://www.studiorituals.pl/masaz-aromaterapeutyczny-krakow/ możemy zauważyć, że tego rodzaju masaż wykonuje się z użyciem naturalnych olejków eterycznych, których wpływ na psychikę udowodniony jest naukowo. Masaż z aromaterapią poleca się szczególnie osobom długotrwale zmęczonym, narażonym na powtarzający się w pracy stres a także duży wysiłek fizyczny. Aromaterapia masażu przywraca organizmowi równowagę i doskonale wpływa na powrót wewnętrznej harmonii w całym ciele.

Jak wybrać dobrego masażystę?

Przed wybraniem się na masaż, bez względu na to czy będzie to klasyczny masaż relaksacyjny czy ten wspierany olejkami eterycznymi i aromaterapia, warto dobrze przemyśleć wybór salonu masażu w swojej okolicy i wybór konkretnego masażysty, który go wykona. Pod uwagę należy tu wziąć reputację danego gabinetu, jego doświadczenie w branży oraz szeroką ofertę wykonywanych w nim masaży. Niektóre gabinety specjalizują się wyłącznie w jednej, maksymalnie dwóch formach masażu i można powiedzieć, że są w nich wyspecjalizowane, a inne oferują długą listę propozycji, z których każda realizowana jest przez innego masażystę. Dobrze jest w tym przypadku spróbować usług kilku różnych miejsc i masażystów tak, by wśród nich ostatecznie wybrać te dłonie, które naszemu organizmowi będą pasowały najbardziej.

Author

tomasz.okonski@xann.pl